rasy psów

Rasy psów, czyli jakie psy należą do najrzadszych na świecie? Temat ten można zgłębiać i zgłębiać i nigdy nie mieć dość. Naprawdę, jest to możliwe. Istnieją na świecie różni znawcy ras psów, którzy zgłębiają coraz to nowsze informacje na ich temat. I takim właśnie sposobem powstało zestawienie kilku najrzadziej występujących ras psów. Chcecie je poznać? Zobaczcie te zdjęcia. 

Rasy psów należące do najrzadziej występujących na świecie, wielu ludziom są w ogóle nieznane. Dlaczego? Tak to już jest z tymi rasami, że niektóre wiodą prym na świecie czy w jakimś konkretnym państwie, a inne nie. Jest to całkowicie normalne i uwarunkowane różnymi czynnikami. 

Rasy psów, które występują bardzo rzadko na świecie

Jest odważnym i mądrym bohaterem licznych bajek koreańskich i baśni. Okazuje się, że te wymyślone obrazy nie odbiegają wcale od rzeczywistości. Rasa ta została stworzona do polowań na duże zwierzęta. Pies wywodzący się z tej rasy jest zdolny do spania w śniegu i polowania na zwierzęta na górskich szlakach. 

  • Wyżeł fryzyjski 

Niegdyś właściciele psów pochodzących z tej rasy, należeli do farmerów. Określano je mianem psów dla ubogich, gdyż nie były przeznaczone do konkretnego celu. Z czasem psiak ten stał się właśnie taką mieszanką, dzięki czemu nadawał się zarówno do ochrony, jak i do polowania czy pracy. 

  • Pumi

Pies ma kręconą sierść, lecz należy do psów pasterskich. Reaguje na najdelikatniejszy ruch, zapach czy dźwięk. Znane są również z głośnego szczekania i niespożytej energii. Mimo niepozornych rozmiarów, nie nadają się do mieszkania w bloku. 

  • Catalburun

Do szczególnych cech, jakie posiada ten pies można spokojnie zaliczyć jego wyjątkowy nos, który wygląda jakby był rozdzielony na dwie części. Psy te wywodzą się z Turcji, choć można je tam już rzadko spotkać. Węch tych psiaków jest niemal doskonały. 

Jest psem pasterskim wywodzącym się z Węgier. Ciekawostką może być to, że po II Wojnie Światowej zostało zaledwie 30 osobników tej rasy. Obecnie jest ona nadal bardzo rzadka i praktycznie nie występuje. Posiadają trudny charakter. 

Pungsan