rasy psów

Rasy psów poddane segregacji? Niewyobrażalne informacje właśnie obiegły światowe media. Okazało się, że w jednym z chińskich miast zakazano trzymania w domach konkretnych zwierząt. Jakie powody pchnęły urzędników do podjęcia takiej decyzji? 

Rasy psów, ale tylko te specjalnie wyselekcjonowane, mogą pojawić się w domach dziesięciu milionów mieszkańców chińskiego miasta. Okazuje się, że prawo, obowiązujące od 16 listopada bulwersuje miłośników czworonogów na całym świecie. Czy uda się zmienić absurdalny zapis urzędników?

Rasy psów posegregowane przez urzędników. Owczarki niemieckie, akita inu czy mastify muszą pożegnać się z właścicielami

Miasto Chengdu – władze postanowiły zwiększyć higienę w centrum. Okazało się, że dużo problemów sprawiają niektóre rasy psów. Niewystarczająco pielęgnowane, niekiedy agresywne miały zostać wyeliminowane ze społeczeństwa. Została wydana dyrektywa, która zakazuje posiadania w domu 22 ras psów. Właściciele mają teraz potężny problem i nie wiedzą, co się stanie z ich czworonogami.

Akita, mastif, owczarek niemiecki — to tylko kilka z ras, które muszą się pożegnać ze swoimi właścicielami. Jedna z najpopularniejszych ras — pies wiejski również musi zniknąć z centrum miasta. Urzędnicy dają możliwość znalezienie domu zastępczego dla zwierzaków, które mogłyby zostać przeniesione na obrzeża miasta. Dla wielu właścicieli jest to trudna decyzja. Ci, którzy są niezwykle związani ze swoimi pupilami nie godzą się z nowym prawem.