rasy psów

Rasy psów zostały stworzone po to, by wydobyć najlepsze cechy zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Człowiek ingerował w ich tworzenie dość mocno. Czy oglądałeś kiedyś stare zdjęcia rasowych psiaków? Nie? A szkoda, mógłbyś ich nie poznać. Przedstawiam Wam listę kilku ras kiedyś i dziś. Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia i sami oceńcie, czy bardzo się zmieniły. 

Rasy psów wciąż są udoskonalane

Rasy psów, zwłaszcza te znane zostały wyodrębnione już dawno temu. Jednak nadal trwają procesy, które mają na celu udoskonalenie ich i poprawienie wszystkiego, co tylko się da. Czy takie ingerowanie w naturę może być groźne dla naszych czworonożnych przyjaciół? No pewnie! Naukowcy nie biorą pod uwagę tego, że każde poprawianie niesie za sobą konsekwencje, które mogą być powodem licznych chorób. 

Jak bardzo zmieniły się rasy psów?

  • Basset

Obecnie jest o wiele niższy, niż kiedyś. Jego dolne części łap są zniekształcone, a nadmiar skóry zwisa bezwładnie i uniemożliwia swobodne poruszanie się, ma problemy z kręgosłupem. Uszy stały się z kolei ogromne i bardzo ciężkie, co powoduje problemy ze wzrokiem. 

  • Bokser

Boksery cierpią na wady kręgosłupa, większość ma również problemy ze stawami. Cechuje je duża podatność na nowotwory. Przednia część czaszki została znacznie skrócona, przez co chorują bardzo często na zapalenia górnych dróg oddechowych. Zatraciły również umiejętność właściwej termoregulacji ciała. Jeśli chodzi o choroby, warto tutaj dodać, że mogą mieć również kłopoty z alergiami, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim.