Rawa Mazowiecka

Rawa Mazowiecka to miasto zaliczające się w skład województwa Łódzkiego. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miało 17 508 mieszkańców. Mieszkańcy znają się tam na wylot. Dlatego też byli w szoku, gdy jeden z ich sąsiadów zrobił coś tak okropnego swojemu psu. 

Rawa Mazowiecka: znęcał się nad psem

Rawa Mazowiecka, znajduje się na terenie województwa łódzkiego. To właśnie tam doszło do tego tragicznego zdarzenia. 47-letni mieszkaniec wsi, znajdującej się niedaleko miejscowości, dopuścił się strasznego czynu. Będąc pijanym złapał swojego psa za kark i wrzucił go do szamba, po czym zamknął pokrywę. Świadkiem zdarzenia była jego 11-letnia córka. 

Zwierzę udało się uratować

Szczęśliwie psa udało się uratować. Sąsiad mieszkający obok posiadłości, w porę zareagował i wyciągnął przerażone zwierzę. Prawdopodobnie został zawiadomiony o zaistniałej sytuacji przez dziewczynkę. Psiak natychmiast otrzymał fachową opiekę i pomoc. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Okazuje się, że nie był to pierwszy przypadek znęcania się nad zwierzęciem w tej rodzinie. 47-latek od dłuższego już czasu znęcał się również nad swoją żoną i córką. 

Sąsiedzi zawiadomili policję

Mieszkańcy byli wstrząśnięci okrucieństwem ze strony ich sąsiada. Nie mogli i nadal nie mogą zrozumieć, co się wydarzyło, że podjął się takiego czynu. Policja ustaliła, że w chwili popełnienia zbrodni, sprawca był pijany. Według sąsiadów, nie była to odosobniona sytuacja. Wielokrotnie już próbowali interweniować i pomóc kobiecie. Ta jednak czuła się zastraszona. Prawdopodobnie to okrucieństwo przelało czarę goryczy i postanowili działać. Mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się nad żoną, ubliżał jej, wszczynał awantury i groził, że ją zabije. 

Co grozi mężczyźnie za popełnione przestępstwo?

Śledczy powołując się na zeznania sąsiadów, zarekomendowali prokuraturowi, by zastosował mocniejsze środki zapobiegawcze. Prokurator przychylił się do wniosku. Sędzia również nie miał żadnych wątpliwości i poparł w pełni wniosek prokuratury. Dzięki temu kat psa i żony trafił do aresztu, w którym posiedzi aż do rozstrzygnięcia sprawy sądowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Znalezione obrazy dla zapytania mężczyzna w kajdankach
zdjęcie poglądowe

Zobacz także:

  1. Chcieli bestialsko zabić bezbronne zwierzęta. Spotkała ich surowa kara
  2. Zabił bestialsko swojego psa nożem. Jego ciało znaleziono w torbie
  3. Połamane nogi w 10 miejscach. Sadyści wyrzucili go z pędzącego samochodu