rawicz

Rawicz. Policjanci pierwsze zgłoszenie o skatowanym psie otrzymali 19 września. Znaleziony czworonóg miał bestialsko zaciśniętą opaskę kablową wokół szyi. Niestety następnego dnia funkcjonariusze otrzymali kolejne, takie samo zgłoszenie. Martwe zwierzęta zostały porzucone na poboczu drogi między Zmysłowem a Gostkowem. 

Rawicz: bestialsko udusił dwa psy

Rawicz. Miejscowi policjanci dostali 19 września zgłoszenie o bestialsko zabitym psie, następnego dnia wpłynęło takie samo zgłoszenie. Czworonogi znalezione na poboczu drogi miały na szyi zaciśnięte kable, które doprowadziły do ich uduszenia. Umierały w strasznych męczarniach.

Czworonogi zostały odnalezione przez mieszkańców gminy, którzy postanowili pomóc służbom w ustaleniu sprawcy. Policja opublikowała także apel o pomoc w poszukiwaniach. Prośba podziałała, a sprawca został zatrzymany. Okazało się, że właścicielem dwóch zabitych psów był mieszkaniec gminy Miejska Górka, 52-letni mężczyzna. – W wyniku podjętych czynności sprawca został ustalony. Dwa psy, które znaleziono na poboczu drogi, należały do 52-latka z gminy Miejska Górka, który przyznał się do ich zabicia przez uduszenie opaską zaciskową – poinformowała Komenda Powiatowa w Rawiczu.

Rawicz: co grozi mordercy zwierząt?

52-latek został niezwłocznie zatrzymany przez funkcjonariuszy. Dzięki pomocy internautów i mieszkańców gminy udało się go zatrzymać dwie doby po odnalezieniu martwych zwierząt. Tymczasowo trafił do aresztu. Zostały mu postawione zarzuty zabicia dwóch psów ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa do 100 tysięcy złotych. 

Ustawa o ochronie zwierząt – nowelizacja

Na początku tego roku Sejm przegłosował zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami. Posłowie byli praktycznie zgodni, tylko jeden polityk zagłosował przeciw. Teraz zamiast 2 lat, za krzywdzenie zwierząt, można dostać 3 lata bezwzględnego więzienia. Jeśli czyn nosi znamiona szczególnego okrucieństwa kara wynosi 5 lat, a nie jak wcześniej – 4. 

Mamy nadzieję, że ten człowiek usłyszy wyrok bez zawieszenia. Jest chyba na to nadzieje. Ostatnio media donoszą o pojedynczych przypadkach bezwzględnych kar – wiemy, że to kropla w morzu potrzeb, ale takie zmiany są lepsze, niż żadne. 

Zobacz także:

  1. Polska blogerka znęca się nad zwierzętami? Jej tłumaczenia są absurdalne
  2. Kaczka została przewodnikiem niewidomego psa. Niestety koniec ich przyjaźni jest tragiczny
  3. Przesłodki 3-dniowy husky. Jesteśmy pewni, że nagranie skradnie Twoje serce