rekin

Rekin przyprawia większość ludzi o gęsią skórkę. Jego zęby i groźny wygląd zdecydowanie mówi sam za siebie. Nie uwierzycie jednak co zrobiła ta kobieta, kiedy znalazła rekina nie tam gdzie powinien się on znajdować.

Rekin zdecydowanie różni się od naszego psiaka czy kociaka. Nie oznacza to jednak, że powinien być traktowany gorzej. Biolodzy nie sądzą jednak aby rekiny żywily się ludzkim mięsem. Atakują, wtedy gdy naruszone zostaje ich terytorium.

Rekin trafił w złe miejsce. Nie powinno go tam być

Dominika Wojcieszek, oceanografka z Zabrza, mówi żartobliwie, że prędzej zaatakuje i zabije nas krowa, niż rekin. Co roku dochodzi na całym świecie do 50-70 ataków rekinów. Zaledwie 10% z nich kończy się śmiercią, za to człowiek zabija 11,5 tys. rekinów na godzinę!

Wyobraźcie sobie pewien scenariusz. Siedzicie sobie spokojnie nad basenem, nagle słyszycie krzyki i widzicie ludzi, którzy w pospiechu uciekają z wody. Ci ludzie, zapytani o przyczynę tej nagłej paniki, odpowiadają, że w basenie jest rekin. Co robicie? Uciekacie? Najprawdopodobniej tak. Co zrobiła ta kobieta?