Rekin przyprawia większość ludzi o gęsią skórkę. Jego zęby i groźny wygląd zdecydowanie mówi sam za siebie. Nie uwierzycie jednak co zrobiła ta kobieta, kiedy znalazła rekina nie tam gdzie powinien się on znajdować.

Rekin zdecydowanie różni się od naszego psiaka czy kociaka. Nie oznacza to jednak, że powinien być traktowany gorzej. Biolodzy nie sądzą jednak aby rekiny żywily się ludzkim mięsem. Atakują, wtedy gdy naruszone zostaje ich terytorium.

Rekin trafił w złe miejsce. Nie powinno go tam być

Dominika Wojcieszek, oceanografka z Zabrza, mówi żartobliwie, że prędzej zaatakuje i zabije nas krowa, niż rekin. Co roku dochodzi na całym świecie do 50-70 ataków rekinów. Zaledwie 10% z nich kończy się śmiercią, za to człowiek zabija 11,5 tys. rekinów na godzinę!

Wyobraźcie sobie pewien scenariusz. Siedzicie sobie spokojnie nad basenem, nagle słyszycie krzyki i widzicie ludzi, którzy w pospiechu uciekają z wody. Ci ludzie, zapytani o przyczynę tej nagłej paniki, odpowiadają, że w basenie jest rekin. Co robicie? Uciekacie? Najprawdopodobniej tak. Co zrobiła ta kobieta? 

Kobieta zyskała sławę za swoją dużą odwagę 

Agentka nieruchomości z Sydney swoją sławę zawdzięcza nietypowemu zachowaniu. W basenie matki Melissy Hatheier znalazł się rekin. Kobieta poszła sprawdzić o co chodzi, jednak gdy ujrzała, że drapieżna ryba to tylko maleństwo, które najprawdopodobniej pomyliło drogi i przez przypadek wpłynął do basenu. To, co zrobiła dziwiło wszystkich

Melissa postanowiła wejść do wody. Najpierw dość długo chodziła za rekinem, aż w końcu udało jej się go zlokalizować. Zanurzyła swoje ręce w wodzie i próbowała złapać małego drapieżnika. Jeśli ktoś z was próbował kiedyś złapać rybę w wodzie, wie, że nie jest to proste zadanie.

Kobieta złapała rekina gołymi rękami

Kiedy już dało się jej złapać rekina, podniosła go, a następnie podeszła do brzegu basenu, który połączony był w otwartą wodą i po prostu przerzuciła go, a następnie uniosła w górę ręce, aby oznajmić swój sukces. Ludzie kompletnie oszaleli na jej punkcie. Filmik z jej bohaterskim czynem trafił do sieci, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony internautów.

Co na to wszystko Melissa? Nie jest ona zbyt poruszona misją ratunkową, której dokonała, a twierdzi raczej, że nie widziała powodu, aby zawracać głowy specjalnym służbom, skoro rekin nie był duży i nie wyglądał na zagrożenie, którego miałby się obawiać.

Rekiny nie polują na ludzi. To mit!

Rozdrażniony rekin może zaatakować, jednak nie jest to polowanie. Te ryby wcale nie mają zamiłowania do ludzkiego mięsa, a wręcz przeciwnie, atakują nas zazwyczaj przez pomyłkę. Surfer leżący na desce od spodu wygląda jak żółw i to właśnie żółwia chciał zjeść rekin, nie surfera. Często ludziom, którzy napotkają na rekina, zaleca się, aby usiedli na dnie. Dlaczego?

Prawdopodobieństwo, że rekin nas zaatakuje w momencie, gdy przypominamy mu jedno ze zwierząt zamieszkujących dno oceanu, jest niewielkie. Ryzyko spotkania głodnego żarłacza nie jest duże. Wiele osobników żyje u wybrzeży południowej Afryki. Po co my ludzie zabijamy rekiny? Dla mięsa. Łapiemy rekiny, obcinamy im płetwy i żywego rekina wrzucamy z powrotem do wody, aby tam wykrwawił się i umarł. Są też polowania dla oleju z ich wątroby czy nawet dla zwykłego sportu.

Our in house Shark Wrangler Melissa Hatheier wrestling a shark out of Oak Park Rock Pool yesterday morning! Nice work Mel! #nextlevel #classicMel

Publiée par Cronulla Real Estate sur Lundi 9 octobre 2017

Zobacz także:

  1. Zrobili niezwykłe zdjęcie rekinowi! Do złudzenia przypomina ludzką twarz
  2. Najdziwniejsze zwierzęta świata. Trudno uwierzyć, że te stwory istnieją
  3. Najdziwniejsze zwierzęta świata. Trudno uwierzyć, że te stwory istnieją