rekin

Im dłużej i więcej cierpienia wśród zwierząt widzimy, tym bardziej nie potrafimy zrozumieć, dlaczego ludzie potrafią być tak okrutni. Informacje o skatowanych czy zagłodzonych zwierzętach w tych czasach są codziennością i niestety stają się czymś zwykłym. Naszym zdaniem takie zachowania i przestępstwa nie powinny być ignorowane. Powinny spotykać się z reakcją i społecznym ostracyzmem. Niestety widzowie wątpliwego show, które urządził sobie pewien mężczyzna na plaży nie zareagowali, a rekin wyciągnięty brutalnie z wody, ogromnie cierpiał. 

Wyłowił chronione zwierzę

Mężczyzna wypoczywający na wybrzeżu w pobliżu Nowego Jorku urządził sobie wątpliwą rozrywkę. Przy brzegu pływał sobie rekin, mężczyzna postanowił go wyłowić, co niestety mu się udało. Następnie położył zwierzę na piasku i się nad nim znęcał. Niestety było ono za daleko od wody i nie było w stanie samodzielniej do niej wrócić.

Młody człowiek ciągnął bezbronnego rekina za ogon po plaży, ku uciesze widzów, którzy świetnie bawili się obserwując tę sytuację. Nikomu nie przeszkadzał fakt, że zwierzak się dusi. Głupota ludzi mogła kosztować zwierzaka życie. Wyciągnięcie rekina z wody w ten sposób, oprócz uduszenia, mogło spowodować urazy wewnętrzne.

Ostatecznie rekin został przez tłum gapiów zaciągnięty z powrotem do wody. Nie zmienia to jednak faktu, że ta sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Wyławianie, a tym bardziej torturowanie zwierząt chronionych jest surowo zabronione. Nawet rybacy, którzy wypływają na łowiska są zobowiązani do wypuszczenia rekinów, jeśli takowe zaplączą się w ich sieci. Zabronione jest też wyławianie ich z wody i robienie im zdjęć.

Sprawa została skomentowana także przez specjalistę ds. zwierząt morskich, George Burgessa:

– Ten rekin nie powinien zostać wyciągnięty z wody w ten sposób. W ten dzień było bardzo gorąco, a poza wodą rekiny nie są w stanie oddychać. Zwierzę mogło nawet stracić życie. To że wróciło do wody, nie znaczy że przez ten incydent nie miało żadnych obrażeń wewnętrznych. Rekiny nie są przystosowane do grawitacji na lądzie. Przebywanie poza wodą pociąga ich organy w dół, co może doprowadzić do rozerwania tkanek, które utrzymują narządy na swoim miejscu. To mogło skutkować śmiercią tego zwierzaka, pomimo że wrócił z powrotem do wody.

Rekin ogromnie cierpiał, internauci nie pozostali obojętni

Zdjęcie rekina, który leży na plaży i się dusi oburzyło internautów. Sprawa była szeroko krytykowana i komentowana.

„Cieszę się, że ludzie zauważyli, że to co zrobił ten mężczyzna, było skrajnie nieodpowiedzialne. To bardzo ważne, aby społeczeństwo potępiało takie zachowania. W gruncie rzeczy, kiedy wchodzimy do morza, to my jesteśmy gośćmi w domu rekinów. Ważne jest, aby zachować ostrożność i szanować te zwierzaki.” – dodał George Burgess.

Zobacz także:

  1. Służby alarmują! Gdy zobaczysz te robaki, UCIEKAJ razem z psem
  2. Popularne rasy kotów. Wiemy, jaki pupil jest odpowiedni dla Ciebie
  3. Pękniesz ze śmiechu! Tak wyglądałyby SMS-y od psów [VIDEO]