renifery

Renifery kojarzą nam się głównie ze świętym mikołajem, saniami i lataniem po niebie. Jednak nie powinniśmy zapominać, że są to żywe i realne zwierzęta. W 2017 roku członkowie organizacji Animal Aid chcieli sprawdzić, w jaki sposób są one traktowane. To, co zobaczyli ich przeraziło.

Renifery, choć podobne do jelenia, różnią się od niego. Masa ich ciała wynosi od 55 kg do 318 kg, a długość ciała 150-230 cm. Od 2015 roku uznaje się renifera tundrowego za gatunek narażony na wyginięcie. 

Szokujące zachowanie. Renifery są bite i kopane

Fundacja Animal, Aid postanowiła zainstalować w boksach reniferów kamery. Chcieli oni w ten sposób stwierdzić, jak traktowane są zwierzęta w trzech różnych obiektach w Anglii. Jednak to, co zobaczyli ich przeraziło.

Wideo zarejestrowało jak pracownik The Reindeer Centre w Kent, czyli organizacji, która właśnie zajmuje się opieką nad tymi zwierzętami, kopał renifera, krzyczał i zachowywał się względem niego bardzo agresywnie. Kent wypadł najgorszej na tle pozostałych obiektów. Nagranie z tego zajścia umieszczono w sieci. Miało to na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat reniferów. To jednak nie jest najgorsze.

Świąteczny dramat. Renifery wykorzystywane dla rozrywki

Te zwierzęta okropnie cierpiały. Są to bardzo łagodne i wrażliwe stworzenia, które tak jak każde inne zwierzę zasługuje na dogodne życie. Fundację apelują, aby nie uczestniczyć i nie popierać akcji, które wykorzystują renifery jako dekoracje świąteczne. Jest wiele ciekawszych form spędzania świąt niż znęcanie się nad zwierzętami, tym bardziej, jeśli coś takiego ma miejsce. Co jednak na to oprawcy?