Rescue Dogs Rock NYC

Szczeniaki należą do najsłodszej grupy na świecie. Kogo nie rozwesela widok słodkiego psiaka, który jeszcze nie wie, jak używać poprawnie łapek? Prawie każdego. No własnie, prawie. Niestety istnieją ludzie, którzy za nic mają sobie życie psów. Nawet tych najsłodszych, czyli szczeniaków.

Szczeniak był skatowany

Szczeniak, który trafił do schroniska musiał przeżyć masakryczne tortury. Buddy, bo tak psiakowi dali na imię, przybył do placówki z przekrwionymi oczami i nie był w stanie chodzić. Niestety dokładna przyczyna obrażeń nie jest znana, ale najprawdopodobniej pies albo został makabrycznie pobity, albo rzucano nim o podłogę. Obie opcje brzmią bestialsko i bezdusznie.

Rescue Dogs Rock NYC przejęła psa

Wolontariusze z fundacji Rescue Dogs Rock NYC natychmiast pojawili się na miejscu, by ratować malucha. Lekarze i pracownicy organizacji byli zrozpaczeni i załamani stanem czworonoga. Nie rozumieli, kto mógł go potraktować w tak brutalny sposób. Psiak nie zasłużył na taki los. Powinien być w domu, otoczony miłością i dobrymi ludźmi. Pracownicy grupy ratunkowej sprowadzili uroczego szczeniaka do Szpitala Specjalistycznego w Dallas. Tam wykonano dokładne badania.

Zdjęcia RTG przeraziły wszystkich

Weterynarze w Dallas wykonali zdjęcia rentgenowskie, żeby móc określić stan psa i dlaczego pies nie może chodzić. Wyniki przeraziły lekarzy i wolontariuszy Rescue Dogs Rock NYC. Obie tylne łapki psiaka były w połowie złamane. To jeden z najgorszych przypadków, jaki chirurg ortopeda widział w swoim życiu.

„Nigdy nie widziałem czegoś tak strasznego. Ten mały piesek przeszedł przez piekło.” – przyznał weterynarz.

Operacja psa, która polegała na przywróceniu mu możliwości chodzenia i złożeniu kości w całość trwała 5 godzin.

„Buddy zapłacił najwyższą cenę straszny czyn okrutnego człowieka. Przeszedł 5-godzinną operację, aby wyleczyć obrażenia i uśmierzyć ogromny ból. Piesek musiał mieć wszczepione w łapki zewnętrzne stabilizatory, które będą mogły być zdjęte dopiero za jakieś 8 tygodni. Przed tym maluchem jeszcze długa droga.” – napisali wolontariusze z Rescue Dogs Rock NYC.

Rescue Dogs Rock NYC

Zobacz także:

  1. Karma sucha czy mokra – co wybrać?
  2. Sunia husky i malusieńki szpic – ich szczeniak wygląda cudownie. Zakochasz się!
  3. Twój pies był lub będzie operowany? Warto wiedzieć, jak się nim zająć