rosja

Czasem na świecie dzieje się tak, że pojawiają się stworzenia, które posiadają różnego rodzaju mutacje ciała i nie przypominają zwierzaków z tego samego gatunku. Jest to zazwyczaj wina różnych chorób odpowiedzialnych za spowodowanie mutacji genetycznej w zapisie DNA. Dotyczyć może zarówno zwierząt, jak i ludzi. Rosja, a konkretniej rosyjskie media poinformowały o nietypowej sytuacji, jaka miała miejsce w Dagestanie. 

Rosja: zwierzak zaszokował wszystkich swoim wyglądem

Zdaniem ludzi, którzy widzieli zwierzę na żywo, bądź w internecie – przypomina prawdziwy wybryk natury, który swym pojawieniem zszokował wszystkich, a najbardziej hodowców. Młode jagnię posiada oczy, nos, usta przypominające wyglądem te należące do człowieka. Jedynie uszy wyglądają typowo dla zwierzęcia z tego gatunku. Zwierzak przyszedł na świat w niewielkiej wsi w Dagestanie, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. 

Rosja: mieszkańcy zszokowani

Brasius Lavrentiev, farmer,  nie mógł doczekać powiększenia się swojego stada. Liczył bardzo mocno na to, że uda mu się dzięki temu szybko wzbogacić a maluchy zostaną od niego szybko odkupione. 

– Kiedy poszedłem zobaczyć co się urodziło, omal nie umarłem. To był dla mnie szok –opowiadał potem dziennikarzom.

Owieczka, swoim nietypowym wyglądem przykuła uwagę praktycznie wszystkich mieszkańców wsi. Postanowili oni udokumentować jej dziwny wygląd i nakręcić filmik, który wkrótce zaczął krążyć po internecie i żyć swoim własnym życiem. Aktualnie filmik jest usunięty z czeluści internetu i nie można go już nigdzie obejrzeć. 

Naukowcy nie umieją wyjaśnić nietypowego wyglądu 

Miejscowi naukowcy do tej pory nie są w stanie rozwikłać zagadki wyglądu owieczki. Oczywistą przyczyną tej anomalii jest mutacja płodu, która na pewno miała miejsce. Jednak nadal nie odkryto jasnej i klarownej przyczyny wyglądu owieczki, która bardzo przypomina człowieka. Brane jest pod uwagę, że samica która urodziła maleństwo jadła zbyt dużo witaminy A. Niektórzy hodowcy chcąc mieć dorodne potomstwo swoich zwierząt, przekarmiają ciężarną samice zbyt dużą ilością witamin, co ma niekorzystny wpływ na młode. 

Rosja: mała owieczka z ludzką twarzą
Wybryk natury
Rosja: mała owieczka z ludzką twarzą
Wybryk natury
Rosja: mała owieczka z ludzką twarzą

Zobacz także:

  1. Szczeniak nie chciał opuścić chorej siostry. Jego zachowanie rozrywa serce
  2. Mały niedźwiadek nie mógł nadążyć za mamą. Uratował go wyjątkowy mężczyzna
  3. Czarnobyl, miejsce katastrofy jądrowej. Biegają tam tysiące bezpańskich radioaktywnych psów