rośliny trujące dla psa

Rośliny trujące dla psa. Kwiaty są piękną ozdobą mieszkania, jeśli jednak mamy w domu psiaka lub kociaka, musimy pamiętać, że niektóre rośliny mogą mu zaszkodzić i to nawet bardzo poważnie

Rośliny trujące dla psa nie występują tylko w wersjach doniczkowych, ale także i na spacerach możemy natknąć się na roślinę, po której nasz psiak może się pochorować lub nawet umrzeć. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, które kwiaty są trujące dla naszego pupila.

Rośliny trujące dla psa. Rośliny doniczkowe i ogrodowe trujące dla zwierząt

Aloes i jego gorzki sok zawarty w miąższu rośliny może wywołać wymioty i biegunki. Anturium również jest szkodliwym kwiatem. Spożycie przez psiaka może podrażnić błony śluzowe, pyszczek i jamę ustną. Fikus, choć jest popularną rośliną, w soku znajduje się lateks, który powoduje podrażnienia skóry, błoń śluzowych i oczu. Pies wcale nie musi go zjeść, aby się pochorować. Sama obecność tego kwiatu w mieszkaniu może być szkodliwa.

Bluszcz zawiera  saponiny, których spożycie drażni skórę i spojówki psa. Może pojawić się także biegunka, a przy większej ilości zatrzymanie oddechu. Glorioza jest rośliną często ogrodowa. Niebezpieczne są szczególnie jej podziemne części, jeśli pies rozgryzie bulwę mogą wystąpić wymioty, krwawe biegunki. Poisencja inaczej zwana gwiazdą betlejemską ma mocno trujące mleczko, które zawiera estry ditrpenowe. U szczeniaka może dojść nawet do uszkodzenia nerek. Jemioła, Cyklamen, Hiacynt oraz Tytoń również są wysoko niebezpiecznymi roślinami.

Czy pelargonia jest trująca dla psa? Pies zjadł skrzydłokwiat

Pelargonia również jest trująca dla naszego psa. Zawiera dwie toksyny – geraniol i linalol. Jeśli nasz pies spożyje, choć niewielką ilość tej rośliny, musimy szybko udać się z nim do weterynarza. Może objawiać się wymiotami, brakiem apetytu, a skutkować zapaleniem skóry.