rottweiler

Rottweiler to pies bardzo pewny siebie. Często niestety, poprzez złe wychowanie przejawiają agresję w stosunku do innych zwierząt czy nawet ludzi. Z czego to wynika? Niestety biorąc psa, z ciężkim charakterem, musimy liczyć się z konsekwencjami. Jakimi?

Rottweiler lubi pracę z człowiekiem, ale także i nowe wyzwania. Szybko przyswaja komendy, jednak wymaga bardzo indywidualnego podejścia i dużej dawki motywacji. Właściciel tej rasy powinien być konsekwentny i stanowczy, w innym wypadku tworzy się taka sytuacja jak ta.

Pani Kinga Ksepko wybrała się wspólnie ze znajomą na wybieg, towarzyszyły im psy rasy Siberian Husky. Dwa z nich należały do niej. Niestety chyba nikt nie spodziewał się, jak źle może skończyć się ten z pozoru zwyczajny wypad. 

Rottweiler sterroryzował osiedle. Już wszyscy się go boją

Orion, bo tak nazywa się pies rasy rottweiler, należy do Mariusz M. Znany jest on z tego, że nie potrafi opanować swojego psa. Miał on nim szczuć inne psy, grozić sąsiadom, a także ich wyzywać. Rzekomo Orion odpowiedzialny jest też za śmierć innego psa na osiedlu. Sprawą zainteresował się także hodowca, od którego mężczyzna ma psa. Choć nie prowadzi już hodowli, chce pomóc. 

Cała sytuacja miała miejsce na Ujeścisku w Gdańsku. Kobiety siedziały spokojnie. Na wybiegu oprócz nich i ich czterech psów, znajdował się również rottweiler, który bawił się w innym miejscu swoją piłką. Nagle w pewnym momencie, zamiast podbiec do zabawki, wystartował w stronę Mishki, czyli jednego z psów Pani Kingi, podczas gdy suczka po prostu stała. Wszystko, co potem, działo się bardzo szybko.