różal

Różal, czyli Marcin Różalski jest znany nie tylko ze swojego niecodziennego wyglądu i zamiłowania do sportów walki, ale także miłości do zwierząt. Zawodnik MMA słynie z akcji charytatywnych i otwartej krytyki, często wulgarnej, pod adresem wszystkich, którzy znęcają się nad zwierzętami. Ostatnio dał dowód swojego oddania z najbardziej ekstremalny ze sposobów.

Różal od wielu lat angażuje się w akcje adopcyjne i aktywnie pomaga wielu polskim przytułkom dla bezdomnych zwierząt. Stara się również stronić od jedzenia mięsa, choć z racji potrzeb treningowych nie może przejść na wegetarianizm, aż nie zakończy kariery sportowej.

Słynny zawodnik mieszanych sztuk walki jest również ambasadorem Fundacji AST, działającej na rzecz niechcianych i porzuconych zwierząt. Organizacja nakierowuje swoje na pomoc psom ras amstaff, pitbull i bullterier, których Różal jest miłośnikiem i właścicielem.

Na jego profilach w mediach społecznościowych niemal codziennie pojawiają się posty, w których AST czy inne organizacje proszą o pomoc w znalezieniu domu porzuconym psiakom. By dać ostateczny dowód oddania czworonogom, wypalił sobie na głowie liczbę “269”.