RSPCA
Bezczelna i wulgarna papuga uciekinierka

Do przezabawnej sytuacji doszło w ostatnim czasie w północnej części Londynu. Właściciel o imieniu Jassie zgłosił ucieczkę swojej papugi ary do stowarzyszenia RSPCA (Królewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami). Papuga bezceremonialnie siedziała na pobliskim dachu. Za nic miała prośby o powrót do domu. Ostatnią deską ratunku była londyńska straż pożarna. 

Londyńska straż pożarna została ściągnięta do papugi

Ani Jassie, ani Królewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie byli w stanie przekonać ptaka do powrotu. Ptak przez 3 dni znajdował się na dachu jednego z domów w dzielnicy Edmont. Ostatnią deską ratunku była londyńska straż pożarna.

Strażacy bardzo szybko zjawili się na miejscu. Właściciel zwierzęcia poradził strażakowi, który wchodził po drabinie do papugi, żeby powiedział jej “I love You” (z ang. kocham Cię). Strażak pokonał kilkanaście metrów do góry i dotarł do upartej uciekinierki. Jej reakcja na radę Jassiego była jednak zupełnie odmienna, niż wszyscy się spodziewali.

Papuga zbluzgała ratującego ją strażaka

Kiedy strażak powiedział do ptaka, że go kocha, papuga zareagowała w bardzo wulgarny sposób. Zamiast odpowiedzieć “Ja Ciebie też”, strażak usłyszał, żeby “s********ł”.

“Jessie siedziała na dachu przez 3 dni. Baliśmy, że nie schodzi, ponieważ jest ranna.” – opowiada strażak, który uczestniczył w akcji ratowniczej, w rozmowie z londyńską gazetą “Metro”. “Ku naszemu wielkiemu rozbawieniu, okazało się, że ptak ma nieco plugawy język, ciągle przeklina i nie ma ochoty na powrót do domu” – dodaje.

Papudze znudził się dach, na którym spędziła 3 dni

Papuga stwierdziła jednak, że dach na którym obecnie siedzi już jej się znudził. Przeleciała na inny dach, a następnie na drzewo. W końcu podjęła decyzję o powrocie do Jessiego, swojego właściciela.

Strażak całe szczęście nie obraził się na papugę, stwierdził, że ta sytuacja jedynie go rozbawiła.

Zobacz także:

  1. Narkoman katował psa, podejrzenie dokonania czynności seksualnych

  2. Niepełnosprawne zwierzęta na zdjęciach. Idealne zdjęcia “nieidealnych” psów

  3. Zwierzaki z zespołem downa. Ich widok rozczula [GALERIA]