Santorini

Santorini jest częstym kierunkiem obieranym podczas wakacji. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsce w Grecji. Jednak wyspa skrywa straszną tajemnicę. Bestialską przemoc wobec zwierząt, ale jak to mówią: czego turysta nie widzi, tego sercu nie żal. 

Santorini – wyspa marzeń

Wielu bogatych i znanych uwielbia to miejsce. Wielu naszych rodaków też wybiera wyspę Santorini, jako cel swoich wakacji. Warto jednak wiedzieć, jak wiele cierpienia zwierząt kosztuje nasz pobyt w tym miejscu.

Santorini – wyspa okrucieństwa

Osły, a czasem również konie są wykorzystywane przez miejscowych do wwożenia i zwożenia turystów z wysokiej, nasłonecznionej góry. Bez pożywienia, cienia i wody. Fundacja Network for Animals alarmuje na temat makabrycznych warunków osłów i koni z Santorini. Opisali to także na swojej stronie. Na stronie jest dostępny także filmik dokumentujący całą sytuację.

Santorini – wyspa tajemnic

Jak podaje fundacja Network od Animals, właściciele osłów nie dają im jedzenia, ponieważ wtedy zwierzęta przestałyby pracować, a zysk by spadł.

„Moja grupa widziała osły, które potrzebowały pomocy medycznej. Niektóre miały otwarte rany, ponieważ wykorzystywane jako uprzęże łańcuchy otarły ich skórę. Inne miały zamknięte pyszczki, aby nie jadły,” napisał jeden z aktywistów na stronie Network of Animals.

Organizacja prosi o reakcję

Cierpienie tych zwierząt uwarunkowane jest liczbą turystów korzystających z opcji wjechania na ośle lub koniu na wielką, piaskową górę. Jeśli oni przestaną z tego korzystać, zwierzęta te nie będą nadmiernie eksploatowane przez swoich opiekunów.

Jeśli wybieracie się na wakacje do Grecji i będziecie na tej wyspie – nie korzystajcie z takich usług. Mniejszy popyt zmniejszy podaż. Bądźmy ludźmi, nie skazujmy zwierząt na cierpienie.

Pokaleczony osioł na wyspie Santorini / źródło: Network for Animals
Zwierzęta na wyspie zmuszane są do katorżniczej i ciężkiej pracy / źródło: Network for Animals

Zobacz także:

  1. Tak wyglądają zwierzaki polskich gwiazd. Rozczulający widok [Galeria]
  2. Hodowali psy do walk, zostały im odebrane. Oczekiwania właścicieli są ABSURDALNE
  3. Kontrowersyjne słowa gwiazdy TVN: “Naturalne futra nigdy nie będą passé”