schronisko
Zdjęcie poglądowe

Kto z Was marzył o tym, by posiadać swoje własne schronisko, bądź fundację? Ja byłam i w sumie, to nadal jestem jedną z tych osób. Znam ich jeszcze kilka. Nic dziwnego, wszyscy którzy kochają zwierzęta chcieliby mieć realny wpływ na niesienie im pomocy. Ja sama jestem wolontariuszką w fundacji i musicie uwierzyć na słowo, pomaganie naprawdę uzależnia. W związku z tym nie dziwię się, że ta pięciolatka wpadła po uszy w pomaganie zwierzętom. 

Pięciolatka prowadzi schronisko dla zwierząt

Schronisko. Pewna pięciolatka od najmłodszych chwil życia spełnia swoje dziecięce marzenia i pomaga rodzicom w prowadzeniu schroniska dla skrzywdzonych zwierząt. Phoenix, bo tak ma na imię dziewczynka, uratowała już blisko 130 zwierząt. Schronisko stało się domem dla bezpańskich zwierząt gospodarczych, które nim stały się bezpańskie – zostały uratowane przez rodziców dziewczynki. Wszystkie zwierzaki mają za sobą nie małe przejścia. Część została uratowana przed rzezią, porzuceniem, bądź innego rodzaju nadużyciami. 

W Greener Pastures Sanctuary, położonym 110 km od Phoenix w Australii, mieszka ponad 130 zwierząt, które żyją swobodnie na ponad 40 hektarach. 

Jak wygląda standardowy dzień pięciolatki?

Phoenix wstaje co rano i poświęca swój wolny czas na zajmowanie się zwierzakami. Jak sama mówi, sprawia jej to olbrzymią frajdę, gdyż czuje olbrzymią radość z pomagania zwierzętom. Zwierzaki stały się bardzo szybko czymś w rodzaju przybranej rodziny dziewczyny. Schronisko, to jej ulubione miejsce ze wszystkich jakie zna. 

Dzięki rodzicom, wie więcej na temat niektórych zwierząt, niż niejeden przeciętny Kowalski. Phoenix wie, co które ze zwierząt powinno jeść. Umie też rozpoznać, gdy któreś z nich jest chore,  bądź źle się czuje. Dziewczynka jest bardzo czuła i troskliwa wobec swoich pupili, co spotyka się z ich sympatią, jaką okazują jej na każdym kroku. 

schronisko
Schronisko prowadzone przez pięciolatkę

Zobacz także:

  1. Psy z niesamowitą sierścią. Będziesz zaskoczony żartami matki natury [GALERIA]
  2. Pies każdego dnia ucieka. Kiedy poznasz powód, będziesz bardzo wzruszony
  3. Najzabawniejsze zwierzaki uchwycone kamerą. Pękniesz ze śmiechu