Schronisko na Paluchu

Schronisko na Paluchu. Dzisiaj, tj. niedziela 19 lipca z warszawskiego schroniska został skradziony amstaff. Do całej sytuacji doszło najprawdopodobniej we wczesnych godzinach popołudniowych. Pracownicy apelują o pomoc i udostępnianie tej informacji wraz ze zdjęciem. 

Schronisko na Paluchu: skradziono psa

W niedzielę w warszawskim Schronisku na Paluchu został ukradziony pies. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej między 13, a 14 godziną. Sprawcami są dwóch mężczyzn i kobieta. Całą sytuację zarejestrował monitoring, który jutro będzie analizowany. 

To się stało w sobotę między 13 a 14. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta musieli po prostu podejść do boksu i wyprowadzić psa. W poniedziałek będziemy oglądać nagranie z monitoringu. Ostatnio pies był widziany przy ulicy Janowskiego. Suka rasy amstaf jest wysterylizowana, przyjazna – powiedziała redakcji Kontaktu 24 Magdalena Kopik, opiekunka zwierzęcia.

Czy amstaff jest groźny?

Amstaff zalicza się do ras groźnych, ale dobrze wychowany psiak tej rasy nie stwarza zagrożenie. Jednak opiekunowie suni boją się o nią i nastawienie ludzi po ostatnim makabrycznym zdarzeniu w Nowym Sączu. Boją się, że ktoś postanowi ją wywieźć lub zrobić bezpośrednio krzywdę. Zapewniają także, że Zosia, bo tak ma na imię 6-letnia sunia, jest przyjacielska i ma niezwykle łagodne usposobienie.  

– Boimy się, że ktoś się jej wystraszy ze względu na ostatnie wydarzenia związane z tą rasą psów, i na przykład przywiąże do drzewa, czy zrobi coś głupiego – dodała.

Jak wygląda zaginiona sunia?

Pracownicy i wolontariusze podali dokładny opis suni. Pies ma szaro-białe ubarwienie, przy oku ma także charakterystyczną plamkę w kształcie łezki. Jest po przejściach, więc ma także powyciągane sutki. Jej ogon na końcu zdobi biały pędzelek. 

Schronisko na Paluchu zapewnia także, że zgłosi sprawę na Policję, a w dniu jutrzejszym zostanie przeanalizowany monitoring. 

Schronisko na Paluchu apeluje o pomoc!

Pracownicy placówki apelują o pomoc. Jeśli ktokolwiek zauważy psa zgodnego z opisem i zdjęciami, proszony jest o wezwanie Ekopatrolu, który odbierze skradzionego psa. 

Ekopatrol:

986

Rysopis psa:

szaro-białe umaszczenie

szara plamka w kształcie łezki przy prawym oku

ogon zakończony białym pędzelkiem

powyciągane sutki

Prosimy także o udostępnienie tej informacji. 

Schronisko na paluchu
Schronisko na Paluchu: skradziona 6-letnia Zosia

Zobacz także:

  1. Jak pies z kotem, czyli pies i kot w jednym domu. Tak czy nie? Odpowiadamy
  2. Płonęło schronisko dla zwierząt. Policjanci zrobili niezwykłą rzecz
  3. Torturowany pies znalazł nowy dom! Jego przeszłość przeraźliwie smuci