sen psa

Sen psa. Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że pozycja w jakiej śpi pies jest bardzo istotna i wiele może nam powiedzieć o tym, czy pupil czuje się przy nas bezpiecznie. Zresztą sami zobaczcie. 

Sen psa: dlaczego pies woli spać na łóżku?

Psy najczęściej wybierają miejsca, które są dla nich położone wyżej, niż standardowy poziom po którym poruszają się każdego dnia. Najczęściej są to fotele, stopnie, bądź łóżka. Dzieje się tak, gdyż z góry widać wszystko dużo lepiej i dokładniej, niż z dołu. Poza tym szybciej można wyczuć zagrożenie i na nie zareagować. W związku z czym nasi pupile czują się dużo lepiej. Psiaki lubią też spać z ludźmi, gdyż w warunkach naturalnych normalne byłoby dla nich spanie w stadzie. Wspólne spanie świadczy o bezpieczeństwie i zaufaniu, a także buduje więzi między członkami stada. 

Sen psa: pozycja na tzw. nieprzytomniksa

Kiedy widzisz swojego śpiącego psa z uniesionymi łapami do góry, który zdaje się być niewzruszony na żadne nawoływanie, czy pojedyncze dźwięki – możesz mieć pewność, że jest to właśnie ta pozycja. W trakcie leżenia w ten sposób, pupil odkrywa swój brzuch, co jednocześnie świadczy o jego olbrzymim zaufaniu do nas, jako członków stada i pozwala na szybkie i skuteczne ochłodzenie ciała. Jest to również dowód na poziom dużej radości z życia i satysfakcji. Najczęściej możemy zaobserwować tą pozycję, gdy pies jest zmęczony po wyjątkowo męczącym dniu.

Sen psa: pozycja waruj

Jest to dokładnie to samo ułożenie ciała, co przy komendzie “waruj”. Świadczy o tym, że pies nie jest spokojny i cały czas czuwa. Jest gotowy na to, by w każdej chwili móc swobodnie wstać i pobiec w miejsce, które nagle wydało mu się intrygujące. Ważne jest to, że taki sen psa nigdy nie przyniesie odpoczynku zwierzakowi.  

Sen psa: pozycja lisi kłębek

Jest to na pewno najpopularniejsza pozycja spania u psów. Można spokojnie uznać, że jest to tak zwana pozycja ochronna, gdyż nasi pupile chowają wtedy najdelikatniejsze części ciała przed możliwym atakiem. Zdaniem naukowców i behawiorystów jest to w pełni naturalna psia pozycja, która występowałaby w gromadzie.

Sen psa: pozycja na super psa

Małe pieski najczęściej fotografowane są w pozycji na “super psa”. Skąd taka nazwa? Patrząc z góry nasz maluch wygląda, jak superbohater lecący na ratunek jakiemuś biednemu kotu, który utknął na drzewie i nie może z niego zejść. Łapki są wyprostowane, a brzuch przylega do podłogi. Zwykle pozostają czujne, dlatego radzimy uważać, jeśli coś przy nich jemy – jeśli spadnie, to na pewno zdążą się poderwać i złapać nim my się zorientujemy. Ciekawostką jest to, że nie jest to naturalna pozycja snu psiaków. Oznacza to tylko tyle, że nasze maluchy nigdy nie zapadną w głęboki sen przy takim ułożeniu.

Zobacz także: 

Znalezione obrazy dla zapytania pozycje snu psów

Znalezione obrazy dla zapytania pozycje snu psów

Zobacz także:

  1. Spróbuj się nie śmiać. Najzabawniejsze zwierzaki uchwycone kamerą
  2. Śpisz z psem w łóżku? To zdrowe! Oto dowody
  3. Cudowna przemiana. 20+ zdjęć psów przed i po adopcji, wzruszysz się