sierść psa

Sierść psa może być bardzo kłopotliwa, szczególnie kiedy chodzi o jej sprzątanie. Owłosienie przylega do niemal każdej powierzchni, a usunąć ją może być bardzo trudno. Na szczęście wiemy, jak rozwiązać ten problem.

Sierść psa występuje masowo w domu każdego miłośnika tych wspaniałych zwierząt. Każdy czworonóg nieposiadający włosów gubi ją codziennie i w każdych okolicznościach. Czasem, by pokryć się nią całkowicie, wystarczy jedynie przytulić się do pupila.

Linienie nasila się w zależności od pory roku. Latem, gdy pies potrzebuje mniej sierści, gubi jej więcej, co oznacza więcej sprzątania i więcej futra ustach i kubkach. Gdy futro wypada z psa przez cały rok w niepokojących ilościach, może oznaczać to już, że zwierze ma problemy zdrowotne i wymaga natychmiastowej wizyty u weterynarza.

Gubienie sierści poza normalnym dla tego okresem powoduje wiele czynników. Zaliczają się do nich choroby czy uczulenia, lub po prostu brak odpowiedniej higieny i nieumiejętność odpowiedniego dbania o owłosienie psa. Niezależnie od przyczyn linienie powoduje potrzebę częstego sprzątania i tu pojawia się kwestia kłopotliwego spotkania.

Sierść psa i jak się jej pozbyć

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów sprzątania psiej sierści z różnych powierzchni. Najwygodniejszym z nich jest odkurzanie za pomocą turboszczotki zaopatrzonej w obracające się włosie. Zamontowana na końcu rury odkurzacza szczota nadaje się do powierzchni, do których sierść przylega najlepiej i skutecznie ściąga owłosienie długie i krótkie. Jej koszt może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.