Słonie. Te zwierzęta są na skraju wyginięcia. W Sudanie ze 130 000 zwierząt tego gatunku zostało jedynie 5 000. Jest to mniej niż 5 procent pierwotnej populacji. Każdego roku z rąk kłusowników ginie ich blisko 30 000 tysięcy, zabijane są dla cennej kości słoniowej. Ostatnio znaleziono blisko 100 martwych ciał tych zwierząt. Jeśli nie powstrzymamy tej rzezi, słoni na naszym globie może zabraknąć. 

Słonie są zabijane przez kość słoniową 

Niestety rodzimi mieszkańcy Afryki bardzo rzadko sobie zdają sprawę z tego, że słonie są na granicy wyginięcia. A nawet jeśli zdają sobie z tego sprawę – niezbyt ich to obchodzi. w samym roku 2012 życie straciło blisko 50 000 tysięcy tych zwierzaków – najczęściej padały ofiarami kłusowników. Sto lat temu populacja słoni była szacowana na 5 do 10 milionów. Obecnie po Ziemi chodzi ich jedynie około 500 tysięcy sztuk. Czyli gatunek zaliczył spadek o 90-95% w 100 lat. To podsumowanie jest niezwykle przerażające. Nawet na terenie Parku Narodowego Minkebe w Gabonie zostało w przeciągu ostatnich 8 lat zabitych 11 000 tysięcy słoni afrykańskich – co stanowi aż 77% całe ich populacji. 

Znaleziono blisko 100 martwych ciał słoni

Słonie. Ciała tych wielkich i wspaniałych zwierząt odnaleźli pracownicy organizacji Elephants Without Borders w Bostwanie. Martwe słonie nie zginęły w tym samym czasie – część z nich zmarła z przyczyn naturalnych, ale jednak większość poniosła śmierć z rąk kłusowników. Większość z nich miała także obcięte ciosy, co daje dowód temu, że zwierzęta zostały zabite dla tego kruszca. Ta akcja niestety pozostanie na długo w ich pamięci – mówili, że była to pierwsza masakra słoni na tak wielką skalę. To przykre, zwłaszcza, że Bostwana przez wiele lat była uznawana za ostoję słoni. Na jej terenie działały uzbrojone patrole APU, które chroniły zwierzęta przed kłusownikami. 

Jestem zszokowany. O takiej skali kłusownictwa na słonie w Afryce jeszcze nie słyszałem – powiedział dr. Mike Chase założyciel organizacji Elephants Without Borders.

Popularne:

  1. Mimo obietnic, chcą utrzymać okrutny przemysł futrzarski
  2. Zatrzymajmy tę machinę okrucieństwa. Tam giną miliony psów
  3. Kości zwierząt w paście do zębów, rybie łuski w cieniach, to niestety nie wszystko