smaczki dla psa

Smaczki dla psa są bardzo ważne w treningu. Jakie wybrać i dlaczego takie drogie? Niestety smakołyki, choć pakowane w małych ilościach, często bywają drogie, szczególnie jeśli są wysokomięsne. Nie musimy jednak przepłacać. Sprawdźcie jak zrobić je samemu.

Smaczki dla psa powinny być dla niego czymś w rodzaju deseru, raczej nagrodą niż podstawą diety. Nie możemy z nimi przesadzać, a należy znaleźć złoty środek. Smakołyki sprawdzają się idealnie podczas treningu z psem i wcale nie musimy ich kupować, wystarczy chwila cierpliwości w kuchni i gotowe.

Smaczki dla psa przepis. Smakołyki dla psa DIY

Choć mąka jest zdecydowanie zbędnym elementem psiej diety, w niedużych ilościach i odpowiedniego rodzaju, nie powinna zaszkodzić naszemu psu. Jeśli jednak chcemy całkowicie z niej zrezygnować, nie obawiajcie się, wcale nie musi to oznaczać, że z naszych domowej roboty smakołyków nici, a wręcz przeciwnie. 

Pies to mięsożerca, więc kocha mięso w każdej postaci. Jako smaczki sprawdzą się świetnie jego suszone kawałki. Jak ususzyć mięso? Sprawa jest prosta. Kupujemy najpierw w sklepie np. pierś z kurczaka lub z indyka, udziec wołowy, szynka wołowa lub po prostu w miarę chude mięso, bez kości. O tym, jak niebezpieczne mogą być kości, zwłaszcza te po obróbce chemicznej pisaliśmy tutaj.