Śmierć psa to najboleśniejszy moment w całym posiadaniu czworonoga. Badania udowodniły, że za zwierzęciem możemy tęsknić bardziej, niż za bliskim członkiem rodziny. To jest niezbity dowód na to, że niezwykle mocno przywiązujemy się oraz kochamy nasze zwierzaki. Dlaczego więc skazujemy je na okropną śmierć?

Śmierć psa jest bardziej bolesna od śmierci babci? Czy można mieć depresję po śmierci psa?

Śmierć psa, to coś z czym najtrudniej się zmierzyć. Dlatego też naukowcy postanowili mocniej pochylić się nad tym zagadnieniem. Wyniki zaskoczyły chyba nawet największych psiarzy. 

Badacze udowodnili, że mocna relacja ze zwierzakiem może spowodować, że będziemy za nim tęsknić mocniej, niż za członkami rodziny po śmierci. Tak samo, możliwe są depresyjne stany po odejściu pupila i naturalnym stanem jest żałoba – może trwać miesiącami. Dla mnie jest to logiczne, ale nie dla każdego musi być. 

Pies jest przecież najlepszym przyjacielem człowieka, nigdy go nie krzywdzi i zawsze cieszy się na jego widok. Dlatego zrozumiałym stanem jest żałoba i ogromny smutek. 

Jak uśpić psa? Kochamy swoje zwierzęta, a skazujemy je na okrutną śmierć 

Jessie Dietrich zadała swojemu weterynarzowi pytanie, które pewnie części z nas chodzi po głowie: co jest najgorsze i najtrudniejsze w byciu weterynarzem? Odpowiedź jednak mocno ją zaskoczyła. 

Lekarz weterynarii powiedział, że najgorszym momentem w ich pracy jest eutanazja zwierząt. Podkreślił, że ten zabieg jest wykonywany dla dobra zwierząt, ale blisko 90% właścicieli zostawia weterynarzy z tym całkowicie samych. Nie uczestniczą w pożegnaniu czworonoga. Jestem w stanie to zrozumieć, ale nie dam rady wytłumaczyć tego waszemu psu. Powinieneś mu towarzyszyć w tym trudnym momencie. A wiesz dlaczego?

Pies przez kilkanaście lat opiera swoje bezpieczeństwo na Twojej osobie. Jesteś mu najbliższy i jesteś jedyną osobą, którą kocha. Dlatego jak wytłumaczysz mu, że nie chcesz z nim być w momencie jego śmierci? Jego smutek i dezorientacja powinny Cię zmotywować do bycia silnym i obecności. 

Kochamy je, nie skazujmy ich na samotną śmierć. 

Zobacz także:

  1. Zwyrodnialcy! Gwałcili zwierzęta, wszystko nagrywali dla zabawy i publikowali
  2. Szokujące! Pitbull był katowany, dzieci zrobiły sobie z niego żywą tarczę
  3. Mały kociak został wyrzucony przez okno za karę. Powód jest bulwersujący