śmieszne zwierzęta

Jest wiele sposobów na poprawianie humoru. Jedni jedzą czekoladę, inni wybierają się a spacer albo pobiegać. Jest też grupa ludzi, która w momencie słabszego momentu odpala przeglądarkę, wpisuje w wyszukiwarkę “śmieszne zwierzęta”, odpala film ze zwierzętami i się relaksuje. Śmieszne zwierzęta, to zdecydowanie najlepsza część internetu. Prawda?

Śmieszne zwierzęta odstresowują

Każdemu z nas z pewnością zdarzyło się zawiesić wzrok na kompilacji filmików z występkami czworonogów, nieistotne czy były to śmieszne koty, psy, czy inne zwierzaki. Zdaniem naukowców taki sposób spędzania wolnego czasu jest nieoceniony dla naszego zdrowia psychicznego oraz może nam pomóc w podniesieniu efektywności.

Śmieszne zwierzęta dobrze wpływają na koncentrację

Jeśli kiedyś czuliście się winni, że cały dzień spędziliście na oglądaniu śmiesznych zwierzaków w internecie, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Oglądanie zabawnych filmów ze zwierzakami w roli głównej, oprócz działania uspokajającego i poprawiającego samopoczucie, pozwoli na osiąganie lepszych wyników w pracy i szkole.

Badacze z Uniwersytetu w Hiroszimie sprawdzili, jak oglądanie filmów z przygodami małych milusińskich wpływa na nasze zachowanie. Naukowcom udało się udowodnić, że oglądanie uroczych stworzeń w internecie poprawia naszą wydajność, zwłaszcza przy zadaniach wymagających długotrwałej koncentracji. Osoby biorące udział w badania, po obejrzeniu filmów stawały się bardziej opiekuńcze. Wykonywane przez nich działania były trochę wolniejsze, ale pracowali z większą dokładnością.

Śmieszne zwierzęta poprawiają samopoczucie

Podsumowując, oglądanie filmów ze zwierzakami ma dobry wpływ na nasze samopoczucie, zwiększa poziom empatii i bycia opiekuńczym oraz pozytywnie oddziałuje na naszą koncentrację. Zresztą, nie ma lepszego zajęcia w internecie, a śmieszne zwierzęta są najlepszą częścią internetu. Dlatego nie czuj się winny – oglądanie śmiesznych zwierzaków jest pożyteczne.

Jak zwykle, zabawny film ze zwierzętami został wybrany przez redaktor naczelną serwisu. Miłego oglądania! Udostępnij dalej, popraw bliskim dzień.

Zobacz także:

  1. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
  2. Bestie! Nastolatki spaliły żywcem szczeniaki! Film wrzucili do sieci
  3. Jeśli umrą te zwierzęta, Ty też umrzesz. Dbaj o nie