śmieszne zwierzęta

Śmieszne zwierzęta są dobrym poprawiaczem humoru. Zwłaszcza teraz, kiedy nieuchronnie nadchodzi koniec wakacji. Kiedyś już o tym wspominaliśmy, ale przypomnimy. Nie czujcie się winni, że spędzacie godziny na oglądaniu zabawnych zwierzaków. Ta czynność dobrze wpływa na koncentrację, pracę oraz niezwykle relaksuje. 

Śmieszne zwierzęta dobrze wpływają na koncentrację

Jeśli kiedyś czuliście się winni, że cały dzień spędziliście na oglądaniu śmiesznych zwierzaków w internecie, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Oglądanie zabawnych filmów ze zwierzakami w roli głównej, oprócz działania uspokajającego i poprawiającego samopoczucie, pozwoli na osiąganie lepszych wyników w pracy i szkole.

Śmieszne zwierzęta dobrze wpływają na samopoczucie

Każdemu z nas z pewnością zdarzyło się zawiesić wzrok na kompilacji filmików z występkami czworonogów, nieistotne czy były to śmieszne koty, psy, czy inne śmieszne zwierzęta. Zdaniem naukowców taki sposób spędzania wolnego czasu jest nieoceniony dla naszego zdrowia psychicznego oraz może nam pomóc w podniesieniu efektywności.

Oglądanie zabawnych filmów ze zwierzakami w roli głównej, oprócz działania uspokajającego i poprawiającego samopoczucie, pozwoli na osiąganie lepszych wyników w pracy i szkole.

Śmieszne zwierzęta są zawsze dobrym pomysłem

Jeśli nadal zastanawiacie się nad tym, czy oglądanie zwierząt jest marnowaniem twarzy, to jeszcze raz powtarzamy, że tak nie jest. Przytaczamy badanie naukowców na ten temat poniżej.

Badacze z Uniwersytetu w Hiroszimie sprawdzili, jak oglądanie filmów z przygodami małych milusińskich wpływa na nasze zachowanie. Naukowcom udało się udowodnić, że oglądanie uroczych stworzeń w internecie poprawia naszą wydajność, zwłaszcza przy zadaniach wymagających długotrwałej koncentracji. Osoby biorące udział w badania, po obejrzeniu filmów stawały się bardziej opiekuńcze. Wykonywane przez nich działania były trochę wolniejsze, ale pracowali z większą dokładnością.

Zobacz także:

  1. Cudowna przemiana. 20+ zdjęć psów przed i po adopcji, wzruszysz się
  2. Skandal! Podczas produkcji hollywoodzkiego hitu zabito 30 zwierząt
  3. Jakiś koszmar! Używają żywych psów jako przynęt dla krwiożerczych drapieżników
  4. Psiak nosi codziennie stołek w jedno miejsce. Wzruszający powód