spacer z psem

Spacer z psem jest dla wielu psiarzy bardzo przyjemną czynnością. Można się w trakcie niej bardzo odprężyć i delektować otaczającą nas przyrodą. Jest to również ważny moment, który scala nasze więzi z pupilem i sprawia dzięki temu, że jesteśmy z sobą jeszcze bliżej. Psy bardzo lubią długie spacery, najlepiej w nieznane rejony. Mogą dzięki temu odkryć nowe zapachy i zakamarki otaczającego ich świata. Dlatego im dalej i dłużej, tym lepiej. 

Spacer z psem 

Z pozoru wydaje się, że nie ma nic prostszego i bardziej banalnego od spaceru ze swoim psem. Nie jest to jednak takie proste, jak może Ci się wydawać. Zanim wyjdziesz na długi spacer ze swoim czworonogiem, powinieneś posiadać pewną wiedzę na ten temat. 

  • sprzątaj po swoim psie

Czynność ta powoduje dla Ciebie niezbyt dużo pracy, a zapewnia komfort innym spacerowiczom, którzy dzięki temu mogą cieszyć się piękną i zieloną trawą, niezanieczyszczoną psimi fekaliami. Noś ze sobą woreczki, możesz przypiąć pojemnik na nie, tuż przy smyczy. 

  • nie zabieraj zabawek do parku

Inne zwierzaki mogą poczuć się zazdrosne o zabawkę. I mogą chcieć ją zabrać. Lepiej nie stwarzać powodów do scysji między zwierzętami. 

  • pamiętaj o obroży i identyfikatorze

Upewnij się, że Twój psiak ma identyfikator z aktualnym numerem kontaktowym do Ciebie. Sprawdź również, czy obroża nie jest naderwana. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój pupil nawet jeśli się zgubi, będzie mieć szansę na powrót do Waszego wspólnego domu. 

  • spuszczaj psa ze smyczy w miejscach rzadko uczęszczanych

W Polsce nie ma obowiązku trzymania czworonogów na smyczy, możesz spuszczać swojego psiaka bez żadnych prawnych konsekwencji. Pamiętaj jednak, by robić to raczej w miejscach, gdzie prawie nie ma ludzi. Po pierwsze zapewni to komfort Twojemu zwierzakowi, bo nie będzie musiał walczyć z nikim o Twoją uwagę. Po drugie, nie każdy spacerowicz będzie chętny do dzielenia okolicy z wolno biegającym psem. 

  • wykorzystaj ten czas

Spróbuj wykorzystać wspólny spacer na trening posłuszeństwa. To bardzo fajny pomysł. Taka aktywność wykończy Twojego psiaka nie tylko fizycznie, lecz i psychicznie. Zwierzę będzie miało większą motywację. Zabierz z sobą ulubione smaczki psiaka i do dzieła. 

  • przyzwyczaj swojego psa do otaczającego go świata

Spróbuj przyzwyczaić swojego zwierzaka do rowerów i kotów. Niech nie reaguje na przejeżdżających rowerzystów w agresywny sposób. Przerażony? Spokojnie, jest to wykonalne. 

Psiak przygarnął zwierzaka

Spytacie jak to możliwe? Pewna rodzina poszła któregoś razu na wspólny spacer z psem, po dzielnicy Cleveland. Okolica znana jest z tego, że dużo bezpańskich kotów przechadza się tamtejszymi ulicami. Kiedy w trakcie spaceru napotkali na swojej drodze malutkiego kotka, nie uznali tego za coś nadzwyczajnego. Taki widok zastają bowiem każdego dnia. Kociak postanowił ich jednak zaskoczyć i ruszyć z nimi w stronę domu. Zwierzak był na tyle uparty, że postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i rozkochać w sobie tę dwójkę spacerowiczów. 

Nie mogli go przygarnąć

Mimo tej urokliwej sceny, która została zresztą udokumentowana w postaci nagrania, kociak nie mógł zostać ze swoim psim przyjacielem i jego państwem. Szczęśliwie siostra właścicielki, zadeklarowała się do przygarnięcia bezbronnego kotka. Dzięki temu maluch znalazł kochający dom. Sami zobaczcie nagranie, czyż nie jest urocze? 

Zobacz także:

  1. Mały bohater! Jamnik uratował przed śmiercią swojego przyjaciela
  2. Wzruszające! Niepełnosprawny kotek dostał swój pierwszy wózek, i to z klocków LEGO
  3. Niesamowite nagranie! Właścicielka uratowała psa, który zaczął tonąć we wzburzonym oceanie