spacer z psem
https://www.youtube.com/watch?v=7g48A-QZzds

Spacer z psem to jeden z najmilszych momentów dnia. To także sprawdzian dyscypliny pupila i naszych predyspozycji przywódczych. Ci, którzy decydują się na wieczorne wyjście w teren muszą pamiętać o kilku rzeczach. 

Spacer z psem w jesienny wieczór? Czemu nie! Pamiętajmy jednak, że teraz dzień jest coraz krótszy i chodząc w zaciemnionych miejscach możemy być niewidoczni dla kierowców lub rowerzystów. Zadbajmy o elementy odblaskowe zarówno dla nas, jak i dla naszego pupila. 

Kilka porad na jesienne dni. Spacer z psem będzie jeszcze przyjemniejszy

Wybierajmy miejsca, które są dobrze oświetlone. Nawet jeśli jesteśmy daleko od ruchliwej drogi, pamiętajmy o tym, że musimy być widoczni także dla innych właścicieli psów. Oni mogą przechodzić z pupilem, który nie zareaguje odpowiednio na inne zwierzęta. Stąd warto zanotować, bezpieczeństwo przede wszystkim!

Aby zapewnić odpowiednią widoczność, możemy przyczepić do obroży psa także światełka led. Przy tym, inni uczestnicy ruchu drogowego bądź piesi mogą pomylić je ze światełkiem rowerzysty. Na drodze najważniejsza jest zasada przekazywania jednoznacznych sygnałów. Sami – załóżmy kamizelkę odblaskową. To żaden wstyd czuć się bezpiecznym na ulicy.

Czy pies musi chodzić w ubraniu w czasie jesieni i zimy?

U niektórych psiaków jest to wręcz konieczne. Nie wyobrażam sobie jorka, chihuahua’y czy charcika włoskiego bez jesiennego kubraczka. Jeśli jednak Twój zwierzak ma zwykłe, puszyste futro i nie trzęsie się zbytnio podczas przechadzek, ubranko nie będzie konieczny. 

Spacer ma być przede wszystkim przyjemny zarówno dla nas, jak i dla naszego czworonoga. Pamiętajmy, aby wybrać odpowiednią długość smyczy. Po drugie, w zależności od temperamentu naszego pupila dobierzmy mu odpowiedni jej rodzaj. Taśma – będzie zawsze dobrym rozwiązaniem, a jeśli nasz pupil reaguje na komendy – spokojnie możemy wybrać smycz z automatycznym hamulcem.

Wybierając się na dłuższe trasy, weźmy ze sobą środek odkażający. Może wydać się niezbędny w przypadku zranienia się przez pupila. Pamiętajmy jednak, aby w przypadku poważniejszych ran, udać się do weterynarza. 

Na spacerze musimy mieć także woreczek na odchody pupila. Nie zaszkodzi, gdy weźmiemy ze sobą zabawkę i jakiś smakołyk, poprawiający humor naszemu przyjacielowi.

Zobacz także:

  1. Jesień jest groźna dla czworonogów. Jeśli to zignorujesz… Twój pies może umrzeć
  2. Już wiemy dlaczego Twój pies nie lubi tych ludzi! Ma ważny powód
  3. Ten pies jest burmistrzem miasta od 5 lat! Został wybrany w szczytnym celu