spanie z psem

Spanie z psem? Czy człowiek może spać z psem? Myślimy, że każdy przynajmniej raz w życiu – a obstawiamy, że było ich o wiele więcej – słyszał, że nie powinno się wpuszczać do naszych łóżek psów. Eksperci: behawioryści, treserzy psów, groomerzy, a także weterynarze – zasypują nas falami sloganów, które my – psiarze, znamy z poradników. Często także znajomi mówią, że spanie z psem jest obrzydliwe. Jednak czy na pewno? Czy naprawdę spanie z psem jest takie złe?

Czy można spać z psem?

Wyobraźmy sobie, że jesteś sam w domu. Tylko Ty i Twój pies, który leży tuż obok łóżka i co jakiś czas zerka na Ciebie wzrokiem mówiącym “wpuść mnie”. Jesteś niewzruszony tymi niemymi prośbami i wracasz do swoich aktualnych zajęć. Mija parę godzin i kiedy orientujesz się, jak późna jest już godzina, postanawiasz wyłączyć wreszcie ten telewizor. Gasisz światło i wreszcie możesz położyć się spać. Już prawie usypiasz i wtem dociera do Ciebie dźwięk pochodzący z Twojej kuchni. Budzisz się zdezorientowany i początkowo nie wiesz, co się dzieje. W całym domu jest zgaszone światło, a Ty boisz się wyjść spod ciepłej kołdry, by zobaczyć, co takiego strasznego wyrwało Cię z sennego letargu. Czy nie lepiej, by Ci było gdybyś już na samym początku wpuścił swojego psa do łóżka? Przecież psy, to prawdziwi obrońcy, a także wierni przyjaciele. Przy nim możesz czuć się bezpiecznie.

Czy spanie z psem jest zdrowe?

Psiaki mają większą temperaturę ciała, niż my. Dlatego, gdy przychodzi chłodna jesień, bądź mroźna zima – będą idealnymi grzejnikami. Dodatkowo przytulanie się do psa łagodzi nasz stres i niepokój, więc jest darmowym i skutecznym antydepresantem. Dodatkowo jest to dużo lepszym rozwiązaniem, niż samotna i bezsenna noc pełna myśli. Przekonaliśmy Cię? Popatrz w oczy swojego pupila i zaproś go na wspólne spanie w Twoim łóżku. 

Czy pies może spać w łóżku?

Przypominamy, że Twój ulubieniec nie widzi świata poza Tobą. A każda wspólnie spędzona chwila jest dla niego na wagę złota. Spanie z psem może poprawić Wasze relacje, a także sprawić, że będziecie bardziej wypoczęci i zadowoleni. 

Zachęcamy do pokazywania nam swoich śpiących czworonogów w komentarzach 🙂

Spanie z psem w jednym łóżku jest korzystne dla zdrowia. Istnieje aż 7 zalet

Spanie z psem w jednym łóżku jest korzystne dla zdrowia. Istnieje aż 7 zalet

Zobacz także:

  1. Cudowna przemiana. 20+ zdjęć psów przed i po adopcji, wzruszysz się
  2. 15 zdjęć zwierzaków gwarantujących śmiech. Spadniesz z krzesła
  3. Ptak myśli, że jest psem. Jego zachowanie jest komiczne, popłaczesz się ze śmiechu