SPCA International

SPCA International. Towarzystwo zajmujące się opieką nad zwierzętami i zapobieganiem bezdomności. SPCA to powszechna nazwa organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt na całym świecie.  Jej działalność podzielona jest na kontynenty, dzięki czemu za każdy kontynent odpowiada inna jednostka tej same organizacji.

SPCA International: czym się zajmuje?

SPCA International zajmuje się zwalczaniem okrucieństwa względem zwierząt. Jednostkom podlegają okoliczne, lokalne służby, które z założenia działają na rzecz poprawy losu zwierzaków. Przykładowo taką jednostką w Polsce jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Organizacje SPCA działają niezależnie od siebie nawzajem i prowadzą kampanię na rzecz dobrostanu zwierząt, pomagają w zapobieganiu okrucieństwu w przypadku zwierząt , rehabilitacji i znajdowaniu domów dla maltretowanych i niechcianych zwierząt, które mogą zostać przywróconym do nowych domów. Zasady dotyczące eutanazji zwierząt , postępowania z dzikimi kotami i podobne kwestie różnią się w zależności od organizacji. SPCA w Kanadzie (Ontario) przeprowadza eutanazję zdrowych psów, jak widać, gdy odkładają serię psów ze względu na uleczalną epidemię grzybicy.

Żołnierz uratował psa w Iraku

Ken Wyrsch pracował w bazie wojskowej, kiedy po raz pierwszy spotkał Olliego-bezpańskiego szczeniaczka. Psiak natychmiast zdobył serce mężczyzny i wszystkich jego znajomych. Po psie nie było widać cierpienia, lecz mężczyzna i tak zaczął się nim zajmować i dokarmiać na tyle, na ile mógł sobie na to pozwolić. Ollie z dnia na dzień stał się bardzo ważną postacią w całej bazie wojskowej i bardzo ważną postacią w życiu Kena. Pies natychmiast obdarzył swojego wybawcę miłością i czułością.

Ken skontaktował się z SPCA International

Zwierzak dorastał wśród swoich ludzkich przyjaciół. Nadszedł jednak nieuchronnie dzień, w którym mężczyzna wraz z innymi żołnierzami, mieli wrócić do Kalifornii. Pojawiło się pytanie, co zrobić z psem. Żołnierze obawiali się, że pies nie przeżyje rozstania. Wiedzieli również, że ich powrót oznacza dla psiaka powrót do bezdomności. Wyrsch był zrozpaczony tym faktem i postanowił zareagować. Skontaktował się z organizacją i zapytał, czy mogą mu pomóc sprowadzić zwierzę do Kalifornii.

Ollie uratowany

Organizacja wysłuchała prośby mężczyzny. Wiadomo było, że pies nie może zostać zupełnie sam w kraju, gdzie bezpańskie psy nie są dobrze traktowane. Ken Wyrsch spotkał się z pupilem już miesiąc później w Kalifornii. Ich pierwsze spotkanie po miesiącu rozłąki zostało sfilmowane i opublikowane w internecie. Jest naprawdę bardzo rozczulające! Sami zobaczcie.


 Zobacz także:

  1. Sadysta zakopał szczenięta żywcem. Ratunek nadszedł niestety za późno
  2. Ten pies jest burmistrzem miasta od 5 lat! Został wybrany w szczytnym celu
  3. Ten psiak został przybranym ojcem 80 maluchów. Twoje serce zmięknie