sprzątanie po psie

Sprzątanie po psie to nie tylko nałożony na wszystkich opiekunów czworonogów obowiązek, ale także i zachowanie bardzo kulturalne, oznaczające szacunek do innych ludzi i dobre wychowanie. Kiedy powinniśmy sprzątać po psie? Zawsze. Jednak czy wiedzieliście, jakie kary czyhają na tych, którzy tego nie robią?

Sprzątanie po psie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. Zwłaszcza jeśli w okolicy nie ma śmietnika i musimy spacerować z kupą w worku. To fakt, nikt z nas nie lubi tego robić. Dlaczego powinniśmy sprzątać po psie i jakie akcesoria mogą nam w tym pomóc? Odpowiadamy!

Sprzątanie po psie w mieście vs. sprzątanie po psie na wsi

Wstajecie rano do pracy, okazuje się, że na samym wstępie jesteście spóźnieni. W pocie czoła zarzucacie na siebie ubrania, wybiegacie z domu, wsiadacie do samochodu. Jedziecie, ale coś jest nie tak. Co? Zapach. Sprawdzacie buta i okazuje się, że od 10 minut jedziecie z kupą na bucie. Wyczyszczenie samej podeszwy to jeszcze pół biedy, ale teraz trzeba wysprzątać i pół samochodu, ale także pozbyć się zapachu. Taka sytuacja może spotkać każdego z nas. Dlatego sprzątanie po psie, nie tyle, jest regulowane wysokim mandatem, ile powinno wynikać z kultury osobistej. To nie jedyne zagrożenie, które niesie za sobą psia kupa.