Sterylizacja suki

Pomysłów na antykoncepcję jest naprawdę bardzo dużo. Niestety pomysł na jaki wpadli właściciele tej suni jest zwykłym bestialstwem. Sterylizacja suki jest dobrym i właściwym pomysłem, jednak nie w taki sposób. To, co zrobili temu biednemu psu oznacza tylko jedno, są zwyrodnialcami. 

Sterylizacja suki. Tak czy nie?

Temat ten jest długi i szeroki, jego obszerność nie zna granic. Można o tym mówić, pisać, robić kampanie społeczne a i tak co chwila zadawane jest dokładnie to samo pytanie. Weterynarze alarmują i powtarzają niczym mantrę, że najlepsza jest sterylizacja suki. Forma ta daje 100% pewności. Poza uniknięciem niechcianych szczeniaków zapewnia naszemu pupilowi dłuższe życie i pozwala uniknąć groźnych chorób. 

Czy sterylizacja i kastracja są bezpieczna? Na czym polega sterylizacja?

Operacja ta polega na usunięciu wewnętrznych organów suki, odpowiadających za pojawianie się szczeniaków. Wykonywana jest w pełnej narkozie, ale każde tego typu znieczulenie niesie za sobą konsekwencje. Najczęściej jednak zabiegi nie kończą się żadnymi powikłaniami. Warto też dodać, że podczas przygotowań do wykonywanej sterylizacji suki, lekarz zleci mnóstwo badań mogących im zapobiec nim zdążą się pojawić. 

Kastracja psa natomiast jest zabiegiem, podczas którego przecinane są nasieniowody. 

Czy sterylizacja suki jest konieczna? Czy istnieje inna metoda?

Nie, w przypadku suczek przeprowadzenie zabiegu, to jedyna możliwość by zapobiec pojawieniu się niechcianych maluchów. Ludzie jednak nadal próbują być mądrzejsi od wykształconych lekarzy specjalistów, czego dowodem może być przedstawiona sytuacja.

Domowa sterylizacja suki? Zaszyli psu wargi sromowe

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami poinformowało o pojawieniu się pod ich opieką suni z zaszytym sromem. Suka była w złym stanie ogólnym, ale w pełni stabilna i chodząca o własnych siłach. Jak podaje KTOZ nie wiadomo kto jest prawowitym właścicielem psiaka, gdyż nie znaleziono chipa, ani adresatki. Prawdopodobnie opiekun sam dopuścił się takiego bestialskiego czynu. Weterynarz przeprowadziłby standardową operację a nie narażający życie i przy tym bardzo bolesny, nic nie wnoszący zabieg który mógł być tragiczny w skutkach. 

Ostrzegamy, że zdjęcia które zamieszczamy w artykule nie są dla ludzi wrażliwych. 

Obraz może zawierać: pies i w budynku

Obraz może zawierać: pies
sterylizacja suki

Zobacz także:

  1. Świątynia Tygrysów. Brutalna i bolesna prawda o tym “wspaniałym” miejscu
  2. Ślubny zwyczaj zabija bezbronne zwierzęta. Nikt o tym głośno nie mówi
  3. Zamykali kota w szafce bez jedzenia, katowali psy. Zwierzęta przeraźliwie bały się człowieka