straż miejska we wrocławiu

Straż miejska we Wrocławiu poinformowała parę dni temu o swojej kolejnej interwencji związanej ze znęcaniem się nad zwierzętami. Jak widać, jest to dość spory problem, który wciąż jest aktualny, pomimo licznych protestów. W jednym z mieszkań przy ul. Bałuckiego we Wrocławiu przebywało około 20 kotów i jeden psiak. Warunki, w których przebywały-zwierzęta pozostawiały wiele do życzenia. Zobaczcie zresztą te zdjęcia pod artykułem. Kolejny przykład zaniedbań może Was znów doprowadzić do łez. 

Straż miejska we Wrocławiu: zaniedbane zwierzęta trzymał w karygodnych warunkach

Straż miejska we Wrocławiu poinformowała kilka dni temu o jednej z interwencji. Tyczyła się ona wizyty w jednym z wrocławskich mieszkań przy ulicy Bałuckiego. Zgłoszenie “nieprawidłowości związanych z posiadaniem zwierząt domowych” wpłynęło od sąsiadów z bloku. Sąsiedzi informowali strażników, że zwierząt w mieszkaniu może być dużo, lecz nie znają konkretnej liczby. Skarżyli się bardzo na wydobywający się fetor i brud. 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami podjęło się interwencji

Strażnicy próbowali porozmawiać z mężczyzną już w czwartek, a więc w dniu otrzymania zgłoszenia. Jednak po tym, jak go nie zastali i porozmawiali z zaniepokojonymi sąsiadami, przyjechali następnego dnia wraz z inspektorami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Strażnicy znaleźli w środku około 20 kotów oraz jednego psa. Zwierzęta z widoczną niedowagą nie miały dostępu do pożywienia. Sześć będących w najgorszym stanie kotów oraz pies zostały odebrane właścicielowi. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów dotyczących zwierząt. Stan zwierząt pozostawiał wiele do życzenia. Pies był cały zakołtuniony, z widoczną rozległą grzybicą skóry oraz z wrośniętymi pazurami w łapy. 

Jesteś świadkiem krzywdzenia zwierząt? Reaguj!

Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia, w którym ktoś ewidentnie łamie prawa zwierząt bądź podejrzewasz, że ktoś może to robić-reaguj. Nie zastanawiaj się nad tym ani chwili i podejmij słuszną decyzję. Twoja pomoc jest realna. Nikt nie oskarży Cię za fałszywe doniesienie, jeśli Twoje przypuszczenia okażą się błędne. Pamiętaj, że nie będąc obojętnym, możesz uratować niewinne stworzenie, które prawdopodobnie cierpi katusze. 

Zobacz także:

  1. Psy w zamkniętych skrzyniach, wszędzie odchody. Kat usłyszał wyrok, niesprawiedliwy
  2. Wyrzucił bestialsko psa z pędzącego samochodu. Internauci domagają się kary
  3. Znaleźli konającego psa na ulicy, był na skraju śmierci. Doprowadził do tego człowiek?