Pracownicy magazynu z Memphis zauważyli małego, przerażonego psa ukrytego w oponie. Jego wygląd był na tyle przerażający, że ze smutku wyciskało łzy. Sunia była na tyle nieśmiała i przestraszone, że panicznie bała się podejść do mężczyzn. Zrobili jej zdjęcie i opublikowali je w sieci, z pytaniem i apelem o pomoc. Z mężczyznami od razu skontaktowała się fundacja Streetdog Foundation.

Michelle Quina ze Streetdog Foundation

Jedną z pierwszych osób, która zobaczyła zdjęcie suni była Michelle Quina ze Streetdog Foundation. Kobieta natychmiast przyjechała we wskazane miejsce.

„Poszliśmy po nią, a ona pobiegła schować się w oponie. Na szczęście udało się ją z niej wyciągnąć.” – mówi Michelle.

Osoby, które we łzach pomogły psu nadały mu imię – Panama. Suczce, po okazaniu jej uwagi i otoczeniu opieką nie schodził uśmiech z pyszczka. Oprócz silnie zainfekowanego organizmu, malutka niestety cierpiała również na ostrą chorobę skóry. Wszystkiemu winne były pasożyty.

Pies wraca do zdrowia

Panama przebywa obecnie w domu tymczasowym, gdzie cały czas monitorowany jest jej stan i podawane są odpowiednie leki. Suczka, mimo młodego wieku jest niezwykle grzecznym i ułożonym psem, ale uwielbia dokazywać towarzyszom, którzy przebywają z nią w domu wolontariuszki.

Leczenie porzuconego psiaka potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz widać efekty leczniczych kąpieli, które odbywają się co kilka dni.

„Widać, że skóra nadal ją swędzi, ale cały czas dostaje leki i mamy nadzieję, że już wkrótce wróci do zdrowia. Mimo wszystko Panama jest najszczęśliwszym psem na świecie. Uwielbia inne zwierzęta, ludzi oraz zabawki.”

Nowy dom?

Najprawdopodobniej sunia miała wcześniej właściciela, który pozbył się jej ze względu na chorobę. Całe szczęście psiak nie stracił zaufania do świata i uczy się, jak zabawnie jest być szczeniakiem. Za kilka miesięcy pracownicy Streetdog Foundation będą szukać dla niej odpowiedzialnego i kochającego domu.

„Ma wspaniałą osobowość. Nie będzie mieć problemu, aby znaleźć kochający dom.” – mówią pracownicy fundacji.

Zobacz także:

  1. Dlaczego pies podnosi łapę jak sika? Prosta odpowiedź
  2. Pies i fajerwerki? Sprawdź jak możesz mu pomóc
  3. Bestialsko skatowane szczenie. Efekt? Zaostrzenie prawa wobec osób krzywdzących zwierzęta