suka uratowała dziecko

Internet, radio i wszystkie inne media cały czas donoszą o nieszczęśliwych wypadkach i przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Całe szczęście istnieje jeszcze druga strona internetu, ta bardziej różowa, puchata i miła. Ta historia jest gdzieś na pograniczu. Dotyczy nowonarodzonego dziecka porzuconego przez matkę.

Suka opiekowała się szczeniętami

Pewnego dnia mieszkanka Argentyny, Alejandra Griffa usłyszała ciche kwilenie. Postanowiła znaleźć źródło dźwięku. Wtedy dostrzegła bezpańską suczkę, która opiekowała się sześcioma szczeniakami, jednak to nie one wydawały te dziwne dźwięki. Nagle, wśród małych psiaków, kobieta zauważyła dłoń niemowlaka. Najpierw bardzo się przestraszyła, ale okazało się, że sunia nic nie zrobiła dziecku, po prostu się nim zaopiekowała.

Matka porzuciła dziecko

Sunia, która w następstwie wszystkich wydarzeń otrzymała imię Way, przygarnęła pod swoją opiekę małe ludzkie szczenię. Noworodek najprawdopodobniej został porzucony przez matkę, wiedziała, że pewnie nikt mu nie pomoże, dodatkowo był środek zimy. Dziecko miało minimalne szanse na przeżycie. Jednak zaopiekowała się nim młoda psia mama, która potraktowała go, jak szczenię, które potrzebuje opieki.

Kobieta pojechała z dzieckiem do szpitala

Mały chłopiec w ogromnym stopniu zawdzięcza swoje życie bezpańskiemu psu.

Alejandra, kiedy otrząsnęła się z szoku wsiadła w samochód i zawiozła malca do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc. Po zgłoszeniu sprawy na policję, została odnaleziona matka chłopca – była nim 14-letnia dziewczynka.

Dzielna suka

Suka przygarnęła dziecko do swojego stada, musiała je najprawdopodobniej przeciągnąć około 50 metrów od miejsca, gdzie zostało porzucone. Ze wszystkich sił chroniła dziecko przed zimnem. Dzięki pomocy Way, jedyne obrażenia jakie odniosło to zadrapania.

„Suka uznała to maleństwo za swoje szczenię i tym samym uchroniła je przed pewną śmiercią. Lekarze stwierdzili, że gdyby tego nie zrobiła, dziecko by zamarzło.” – wyznaje Daniel Salcedo, komendant policji w Buenos Aires.

Jeśli masz ochotę na podobną historię, czytaj: Ten pies uratował nowonarodzone zwierzęta! Jest bohaterem

Jak podaje CNN, młodziutką matkę przewieziono do szpitala, gdzie zapewniono jej opiekę psychologiczną.

Zobacz także:

  1. Bohaterowie! Polscy ratownicy zrobili coś niesamowitego dla rannego psa
  2. Urodziła szczeniaki, które wyglądają jak podrzucone. Widok zniewala
  3. Cudowne! Jak zobaczysz, co te zwierzęta zrobiły dla ludzi, popłaczesz się