świat zwierząt

Świat zwierząt nieustannie zadziwia. Zwierzęta są niezwykłe — niektóre łagodne, inne bardziej agresywne i żywotne. Jedne idealne do głaskania, do innych nie warto się zbliżać. Jednak każde z nich zasługuje na nasz szacunek i miłość. A dzisiaj czas na najbardziej urocze zwierzęta świata. Te, na których widok raduje się serce i od razu człowiek czuje się lepiej. Poniżej wpisu najbardziej urocza galeria świata! 

Świat zwierząt nadal nie jest całkowicie poznany. Tym bardziej smuci fakt, że około 20 gatunków dziennie bezpowrotnie zanika. Jak świat światem zwierzęta wymierały, jednak ludzie i ich działania przyśpieszają ten proces niezwykle niebezpiecznie. W ostatnich czterech dekadach świat zwierząt kręgowych stracił ponad 60% swojej populacji.

Jeśli będziemy w tym tempie niszczyć faunę, a przy okazji florę, to za 20 lat nic nam nie zostanie. A jeśli wymrą zwierzęta i rośliny, ludzie też wymrą. Te najbardziej urocze zwierzęta na świecie też niedługo to czeka. Jeśli nie powstrzymamy naszej destrukcyjnej siły, nasz koniec nastąpi bardzo szybko. 

Świat zwierząt i jego uroczy przedstawiciele

Urocze zwierzęta świata: maskonur

Pocieszna aparycja maskonura sprawiła, że jest nazywany “morskim klaunem”. Jest świetnym pływakiem i nurkiem. Są monogamistami i łączą się w pary na całe życie. Najczęściej można go spotkać na wybrzeżach Skandynawii i Wysp Brytyjskich.

Urocze zwierzęta świata: lori

Malutkie i urocze małpiatki występujące w Indiach, na Filipinach i w Chinach poruszają się niezwykle powoli i cicho. W chwili niebezpieczeństwa zamierają w bezruchu, a na swoich wrogów mają niezwykłą broń — trujące ugryzienia. Niestety nie chroni ich to przed najgorszym gatunkiem na świecie — człowiekiem. Lori często bywają ofiarą łowców, którzy po bolesnym zabiegu usunięcia zębów u tych zwierząt sprzedają je na czarnym rynku jako egzotyczne maskotki. Bardzo często są też miejscową atrakcją turystyczną. Niestety nie wszyscy wiedzą, z jakim cierpieniem zwierząt związana jest zooturystyka

Urocze zwierzęta świata: wiskacza

To zwierzę przypomina królika, szynszyla i szczura jednocześnie. Jest to dostojny południowoamerykański gryzoń, który uwielbia wygrzewać się na słońcu. W przerwach od tego wymagającego zajęcia bawi się w budowniczego – tworzy rozbudowane norki, które starczają kilku pokoleniom.

Urocze zwierzęta świata: aksolotl

Salamandra pochodząca z Meksyku jest wyposażona w niezwykłą moc – niekończące się kończyny. W momencie utraty, któregoś z członków – w jego miejscu odrasta nowy. Niestety populacja aksolotlów drastycznie spada, dlatego rząd Meksyku objął ten gatunek specjalną ochroną.