szczeniak husky

Szczeniak husky jest niezwykle słodki, zresztą dorosłe osobniki też mają w sobie wiele uroku. Jednak, to szczeniaki są najsłodszymi stworzeniami. Każdy kto posiadał w swoim domu choć raz czworonoga od szczeniaka, wie doskonale o czym mówię. Jednak najbardziej uroczym widokiem są nowonarodzone psiaki. Ten husky skradł już serca tysięcy osób. 

Szczeniak husky jest niezwykle uroczy

Szczeniak ma to do siebie, że niezależnie od rozmiaru i wyglądu uznaje się go za słodkiego. Jest jeszcze bardzo ufny i dopiero poznaje otaczający go świat. Możesz nauczyć go wszystkiego, jednak pamiętaj, że maluch potrzebuje fachowej opieki. Kilkudniowe szczenięta wymagają odpowiedniego zajęcia się nimi. Co musisz wiedzieć na ten temat? Już wszystko tłumaczę. 

Dlaczego suka może odrzucić swoje dzieci?

Narodziny szczeniaków, podobnie jak dzieci to zawsze wielkie wydarzenie, które towarzyszy całej rodzinie. Czasem jednak zdarza się tak, że suczka odrzuca od siebie swoje młode i nie chce się nimi zajmować. Zwykle psiak taki jest odrzucany, gdy suka uznaje go za słabego i chorego. Jest to w pełni naturalna selekcja, która w warunkach naturalnych skończyłaby się śmiercią zwierzęcia. Poniżej opisuję, jak zająć się takimi nowonarodzonymi maluchami. Jeśli nie jesteś zainteresowany tą kwestią, to zjedź na sam dół. Znajdziesz tam najsłodszy filmik z malutkim, 3-dniowym psiakiem. Ten szczeniak husky skradnie Twoje serce. 

Jak zająć się takim maleństwem? 

Musisz zadbać o to, by:

  • szczeniak miał ciepło

Zadbaj o stałą temperaturę ciała czworonoga. Kiedy maluszek zje i się wypróżni, marzy jedynie o tym, by przytulić się do czegoś ciepłego i zasnąć. Zapewnij mu to. 

  • był najedzony i regularnie jadł

 Nawet kilku godzinne przegłodzenie szczeniaka bardzo źle wpłynie na jego zdrowie. Weź pod uwagę, że taki mały pies potrzebuje jeść co kilka godzin, również w nocy. 

  • pies regularnie się wypróżniał

Nie wiem, czy wiesz ale małe pieski załatwiają się dzięki swojej matce. Suka liże je po brzuszku i w okolicach odbytu. To zadanie będzie również stało przed Tobą, jeśli podjąłeś się zajęciem porzuconego szczeniaczka. Przy użyciu kawałka ręcznika lub gazy zamoczonej w ciepłej wodzie musisz pomasować brzuszek psa a nawet bezpośrednio sam odbyt psa aby zrobił on siku i kupkę. Potem musisz wytrzeć psa ‘pod ogonem’ aby był czysty. Możesz wykonywać to przed i po posiłku. Zwróć też uwagę na kolor moczu wydalonego przez pupila. 

Nowonarodzony szczeniak husky skradnie Twoje serce

Zobacz tego słodkiego 3-dniowego psa rasy husky. Czy nie jest uroczy? Roztopił nasze serca i wcale nie dziwimy się, że szczeniak uznawany jest za najsłodszego na świecie psa. 

Zobacz też poniższe wideo, które wyjaśnia, jak idealnie zająć się takim maleństwem i czym go karmić.

 Zobacz także:

  1. Polski gwiazdor adoptował gigantycznego psa. Jego historia go urzekła
  2. Został sklonowany 50 razy, waży 30 gramów. Historia najmniejszego psa świata
  3. Mężczyzna uratował kilkadziesiąt zwierząt podczas kataklizmu. Wybrał na to nietypowy sposób