Szczeniak jest takim psim dzieckiem, które można wszystkiego nauczyć. Jednak należy pamiętać o tym, że maluch potrzebuje przede wszystkim mnóstwa miłości, czułości i opieki. Niestety czasem zdarza się tak, że te bezbronne stworzenia są skazane na złych ludzi. Tak właśnie było w przypadku szczeniaka z historii, którą może przeczytać poniżej.

Szczeniak został skazany na spędzanie czasu z niewłaściwymi ludźmi, którzy go bardzo skrzywdzili. Co się takiego stało? I jak to możliwe, że ktoś celowo zranił takiego słodziaka? 

Szczeniak stał się żywą tarczą

Zwierzę stało się czymś w rodzaju żywej tarczy. Całe zajście miało miejsce w Rock Holl w Karolinie Południowej. Doszło do strzelaniny, w której ucierpiał niewinny szczeniaczek. Mieszkańcy słysząc strzały wezwali policję. To właśnie dzięki temu został uratowany ten pies i przewieziony do kliniki weterynaryjnej, w której udzielono mu odpowiedniej pomocy lekarskiej. 

Zgodnie z tym, co udało się ustalić funkcjonariuszom policji, szczenię zostało postrzelone kilkanaście razy. I mimo, iż  jest to szokująca informacja, to równie bardzo szokuje wiek przestępców. Sprawcy mieli bowiem zaledwie kilkanaście lat. 

Jak mogło dojść do tragedii?

Zwierzak przeżył, lecz był w ciężkim stanie. Obecnie nic mu już nie zagraża. Sprawcy zostali ukarani. Jednak pozostało pytanie, co takiego się stało, że chłopcy wpadli na taki, a nie inny pomysł rozrywki. Pozostał niesmak, który pewnie jeszcze długo będzie rozpamiętywany przez lokalne media. 

Przypuszczalnie do incydentu mogło dojść  z kilku powodów, które wciąż są winą rodziców. Jeden z nastolatków miał niby skończone siedemnaście lat, lecz umówmy się, że za tak młodego człowieka nadal odpowiadają rodzice. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Rock Holl oczekują wyjaśnień ze strony rodziców. Kto wie, może nawet kiedyś się ich doczekamy. Póki co rodzice milczą i nie zabierają głosu w sprawie. 

Mam nadzieję, że nastolatkowie wyciągną konsekwencje ze swoich czynów i nie powtórzą ich już nigdy więcej. 

Ucz swoje dziecko, że pies ma uczucia!

Sądzę również, że zaistniała sytuacja powinna być lekcją życia dla wielu rodziców. Warto pamiętać, że każde dziecko może popełnić błąd. Dlatego uważam, że to rodzic powinien zadbać o to, by jego pociecha miała dobre mniemanie o zwierzętach. Wychowanie bowiem ma naprawdę olbrzymie znaczenie. 

Zobacz także:

  1. Znalazł na polanie foliową reklamówkę. Zawartość była makabryczna
  2. Nigdy nie rób tego swojemu psu! Skrzywdzisz go na całe życie
  3. Zabite foki symbolem minionych wakacji. Ona nadal je morduje, z uśmiechem na twarzy