szczeniak

Szczeniak, który trafił do schroniska dla zwierząt w Grenadzie w Hiszpanii był naprawdę w bardzo opłakanym stanie. Wolontariusze przebywający w placówce obawiali się, że nie przeżyje. Przez skórę było mu widać wszystkie kości, a on ledwo się poruszał. Poznajcie historię tej psa, jego przemiana jest przepiękna.

Szczeniak był w tragicznym stanie

Szczeniak, który trafił do schroniska w Grenadzie w Hiszpanii był w stanie pozostawiającym wiele do życzenia. Był tak bardzo zagłodzony przez swojego poprzedniego opiekuna, że przez skórę przebijały mu wszystkie kości i organy.

Można spokojnie stwierdzić, że zaliczał się wówczas do żywego kościotrupa, który ledwie się poruszał i chodził. Organy szczeniaka prawie nie funkcjonowały. Mięśnie nie rozwijały się prawidłowo, więc piesek miał problemy z chodzeniem lub staniem.

Psiak miał silną wolę przetrwania

Eduardo Rodriguez nie miał zamiaru się poddawać i zrobił wszystko co w jego mocy, by ocalić psiaka. Natychmiast wprowadzono odpowiednie leczenie i specjalną dietę, która miała sprawić, że przybierze na wadze i będzie miał zapewnioną odpowiedni poziom suplementów. Sunia otrzymała imię Barilla. Weterynarze nie chcieli gasić niesamowitego zapału mężczyzny, lecz musieli go poinformować o tym, że stan zwierzęcia jest poważny a szanse na przeżycie znikome. Ich zdaniem została uratowana w samą porę. Wystarczyłaby jedna noc bez jedzenia i mogłaby nie dożyć kolejnego dnia. 

Jak leczono sunię?

Terapię rozpoczęto od kroplówki. W końcu Barilla mogła wstać o własnych siłach. Powoli przybierała na wadze i wracała do zdrowia. Najprawdopodobniej szczeniak był głodzony od urodzenia i trzymany w odosobnieniu. Po jakimś czasie była w stanie samodzielnie spożyć przygotowany specjalnie dla niej pokarm, a nawet wykonać parę kroków. Po pewnym czasie 6 posiłków dziennie i opieka wolontariuszy sprawiły, że suczka przestała być szkieletem.

Zmieniona nie do poznania

Wystarczyło zaledwie siedem tygodni, by zmieniła się nie do poznania. Przybrała na wadze, oraz stała się pełnym życia i miłości psem. Barilla i Eduardo stali się nierozłączni do tego stopnia, że mężczyzna postanowił ją adoptować. Zobaczcie te urocze zdjęcia, które pokazują jej niesamowitą przemianę. 

Była tak wygłodzona, że przez skórę widać było jej wszystkie kości. Suczka ledwo żyła

Była tak wygłodzona, że przez skórę widać było jej wszystkie kości. Suczka ledwo żyła

Była tak wygłodzona, że przez skórę widać było jej wszystkie kości. Suczka ledwo żyła

Była tak wygłodzona, że przez skórę widać było jej wszystkie kości. Suczka ledwo żyła

Zobacz także:

  1. Najdroższe psy świata, czyli dlaczego za tak “brzydkiego” psa chcą aż tyle
  2. Zwierzak został niechcący gwiazdą sesji zdjęciowej. Nie sposób się jednak gniewać
  3. Straszne! Jechał z psem wbitym w zderzak, zorientował się po 300 km