szczeniak

To cud, że szczenię przeżyło. 10-tygodniowy szczeniak spędził tydzień w plastikowym kontenerze. Był wychudzony, zarobaczony i ranny. Najpewniej ktoś chciał się go pozbyć, tylko dlaczego chciał skazać psa na tak męczeńską i bezduszną śmierć?

Na poboczu kolumbijskich dróg

Najprawdopodobniej, byli właściciele szczeniaka chcąc się go pozbyć wrzucili go do plastikowego kontenera i zamknęli. Kontener pozostawiony został na poboczu jednej z kolumbijskich dróg. Wychudzony, przerażony i ranny szczeniak spędził kilka dni w śmietniku pełnym odchodów.

Szczeniak miał szczęście

Całe szczęście pewna kobieta z synem spacerowali tą drogą. Kontener stojący na poboczu zaciekawił tę dwójkę i postanowili do niego zajrzeć. Nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Pozbawiony całkowicie nadziei w oczach psiak spodziewał się po tej parze ciosów i przemocy. Psiak był wycieńczony do granic możliwości, spędził przecież kilka dni w nagrzanym plastikowym kontenerze, bez jedzenia i picia. Para natychmiast dała mu wodę i zadzwoniła po pomoc. Pies bardzo szybko trafił w ręce osób, które o niego zadbały. Po leczeniu i przybraniu na wadze psiak trafił do nowej, kochającej rodziny.

Los się do niego uśmiechnął

Los się do niego uśmiechnął, ale szanse na jego znalezienie były znikome. Został uratowany dzięki przypadkowi. Ta historia mogła mieć dużo gorsze zakończenie. Ta psina nie przeżyłaby w tym pojemniku bez picia, jedzenia i powietrze dłużej. Pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Policja stara się ustalić sprawcę tego bestialskiego czynu. Problem bezdomnych zwierząt w Kolumbii jest spory i Policja oraz organizacje skupiają się głównie na pomocy potrzebującym zwierzętom. Na karanie sprawców brakuje im niestety czasu.

Los bezdomnych zwierząt jest straszny, zwłaszcza w krajach gdzie nie panuje się nad rozmnażaniem bezdomnych zwierząt. Dlatego tak ważna jest kastracja i sterylizacji pupili, pamiętajcie o tym.

szczeniak

Zobacz także:

  1. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
  2. Pies wybrał sobie bardzo niezwykłego przyjaciela. Zakochasz się
  3. W Polsce upały: Nie zostawiajcie psów w autach. APELUJEMY