szczeniaki

Szczeniaki. Schronisko Pieski Świat poinformowało niedawno o smutnym zdarzeniu, jakie miało miejsce w Świdniku. Niestety ktoś zamiast wziąć odpowiedzialność za szczeniaki, które przyszły na świat, wolał pójść po najmniejszej linii oporu i je wyrzucić. Warto nadmienić, że obecnie w tym mieście trwa akcja darmowego sterylizowania i kastrowania psów. Wystarczy tylko przedstawić w odpowiednim miejscu książeczkę zdrowia lub inny dokument świadczący o tym, że jest się właścicielem owego zwierzęcia. 

Świdnik: ktoś porzucił szczeniaki na pewną śmierć

Nie. W Świdniku trwa aktualnie darmowa akcja sterylizowania i kastrowania naszych pupili. Tym samym schronisko “Pieski Świat” nie rozumie, jak ktoś zamiast zapobiegać, woli porzucić i zostawić na pastwę losu szczeniaki. Jest to niemoralne i nieetyczne. Niestety w poniedziałek 27 sierpnia doszło do takowej sytuacji, kiedy to do placówki trafiły ofiary porzucenia. 

Zawartość pudła rozerwała serca wolontariuszy na kawałki

Znaleziono trzy małe szczeniaczki, nieopodal śmietnika na osiedlu Brzeziny w Świdniku. Były schowane do szczelnie zamkniętego kartonu, w którym nie miały żadnej swobody ruchu. Pudełko nie dość że zamknięte, to oklejone zostało taśmą. Wyglądało to tak, jakby osoba, która to zrobiła chciała mieć pewność, że psiaki nie przeżyją. Jest to tym bardziej okrutne. Kiedy zostały wreszcie uwolnione, bardzo się ucieszyły. Były trochę skołowane, bo nie wiedziały co się dzieje, ale jednocześnie też bardzo szczęśliwe. Zachowywały się jak typowe szczeniaki. Suczki trafiły prosto do lecznicy weterynaryjnej, a po przejściu badań  zostały przewiezione do schroniska. 

Policja poszukuje właściciela szczeniaków

– Niestety, nie mamy żadnych informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu właściciela zwierząt. Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 81 751 76 24 – powiedziała serwisowi swidnik.pl Monika Wójcik z wydziału mienia komunalnego UM.

Jak informuje schronisko “Pieski Świat”, jeden ze szczeniaków znalazł już nowy dom i został adoptowany. Natomiast zainteresowani przygarnięciem którejś z suczek, mogą dzwonić pod numer telefonu 697 619 155 lub kontaktować się przez profil placówki na Facebooku. 

ec77a92d20d52f0dfadda4506b7d42e0_XL
Schronisko “Pieski Świat”: porzucone szczeniaki w szczelnie zaklejonym pudełku

Zobacz także:

  1. Rzucał psem o ścianę. Jego tłumaczenie Cię rozwścieczy
  2. Masz psa i tego nie robisz? Grozi Ci wysoka kara finansowa
  3. Chłopiec z Polski zaczął się topić, nikt tego nie widział. Uratował go niezwykły czworonóg