szczeniaki

Szczeniaki uśmiercone w toalecie straciły życie ze względu na fakt, że były suniami. Informację o tym okrutnym przestępstwie dokonanym na Opolszczyźnie otrzymało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Kobieta zabiła w przydomowej toalecie pięć kilkutygodniowych psów. Zrobiła to z okrutnego i absurdalnego powodu. Co jej za to grozi? 

Szczeniaki miały jedynie kilka tygodni, wszystkie były suczkami. Właścicielka pozbawiła je życia, ponieważ ze wszystkich siedmiu szczeniąt, tylko samce cieszyły się jakimkolwiek zainteresowaniem zdaniem kobiety. Do zdarzenia doszło na Opolszczyźnie, a dokładnie w jednej z niewielkich miejscowości pod Opolem kobieta zabiła pięć psów w przydomowym szambie. – Na miejscu, po krótkiej rozmowie, okazało się, że w szambie utopiono pięć kilkunastodniowych szczeniaków. Właścicielka oświadczyła, że topiła tylko suczki — mówi Michał Kucharski, wiceprezes TOZ Opole. 

Szczeniaki zostały znalezione przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Opolu

O sprawie została poinformowana Komenda Policji w Opolu. Na miejsce został wysłany niezwłocznie patrol. – Funkcjonariusze znaleźli zwłoki pięciu szczeniąt. Miejsce zostało zabezpieczone, odbyły się oględziny — poinformował serwis TVN24 Wrocław st. sierż. Przemysław Kędzior z biura prasowego opolskiej policji. Dodał także, że 47-latka usłyszała zarzut uśmiercenia zwierząt. Przyznała się do winy.

Psy, tak jak ludzie podlegają ochronie ich życia. Niestety wymiary kar nadal nie są sprawiedliwe. Dopiero od niedawna kary za znęcanie się nad zwierzętami bywają karami bezwzględnymi Ustawa o ochronie zwierząt uległa zmianie, jednak niewystarczająco. Za zabicie szczeniąt grozi właścicielce jedynie do 3 lat więzienia. 

Szczeniaki straciły życie ze względu na płeć. – Na samce zawsze znajdzie się jakiś chętny — miała powiedzieć kobieta inspektorom