szczeniaki
Szczeniaki, to małe i słodkie psiaki. Nie rozumiemy dlaczego to one tak często cierpią. Co takiego dzieje się w ludzkich głowach, że porzucają te małe i bezbronne kuleczki słodyczy? Jedno jest pewne, sterylizacja powinna być obowiązkowa. Nie chcemy nawet wiedzieć, ile tych maleństw ucierpiało w ciągu całych stuleci. 

Szczeniaki cudem uratowane

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu maluchów. Szczeniaki były schowane do papierowej torby. Lokalni policjanci ustalili, mieszkaniec miejscowości i zarazem informator, zauważył sporej wielkości papierową torbę, z której wydobywały się charakterystyczne odgłosy. Zainteresowany zajrzał do środka i znalazł tam cztery małe psy. Policyjni funkcjonariusze zaopiekowali się maleństwami do czasu przyjazdu pracowników schroniska. 

Policja poszukuje sprawcy zdarzenia

Aktualnie trwa postępowanie mające na celu sprawcę całego zajścia. Funkcjonariusze bardzo proszą o pomoc i kontakt potencjalnych świadków. Prośba ta szczególnie jest kierowana do mieszkańców wsi Bezek Dębiński, znajdującej się na terenie gminy Siedliszcze. Przypominamy, że porzucanie zwierząt podlega pod znęcanie. Z kolei zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności. A w przypadkach szczególnego okrucieństwa, sąd może wydłużyć tę karę i dołożyć zakaz posiadania zwierząt. 

Dlaczego sterylizacja jest tak ważna?

Gdyby sterylizacja była przeprowadzona zgodnie z tym, jak chcieliby obrońcy praw zwierząt, to schroniska miałyby realną szansę na to, by przestać istnieć. Niestety mimo darmowych akcji sterylizowania, które są fundowane przez gminy i miasta, niewielu ludzi z nich korzysta. Dlaczego? Niektórzy po prostu nie chcą, innych nie stać a jeszcze inni marzą o tym, by ich suczka urodziła małe szczeniaki. Panuje też błędne przekonanie z czasów naszych dziadków, że sunia musi mieć młode. Nie jest to prawda. Sterylizacja ratuje przed wieloma groźnymi chorobami. 

Źródło: policja.pl

Zobacz także:

  1. Właściciel zniknął, pies przez rok siedział w tym samym miejscu
  2. Kobieta celowa i z zimną krwią zabiła psa swojej sąsiadki. Drugi został ranny
  3. W schronisku myśleli, że to pies. Kilogramowa sierść, brud i znęcanie się