Szczeniaki zakopane żywcem

18-latek z Brześcia Kujawskiego zakopał siedem szczeniąt urodzonych przez należącą do niego sukę. Psiaki zostały zakopane żywcem. Mężczyzna w czasie dopuszczania się przestępstwa, był pod wpływem alkoholu. Jednak tego bestialstwa nic nie tłumaczy.

Szczeniaki zakopane żywcem

Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w gminie Brześć Kujawski. Dyżurny został powiadomiony przez anonimową osobę, że prawdopodobnie na łące w pobliżu zabudowań mężczyzna zakopał w ziemi szczeniaki.

– Dyżurny policji został powiadomiony przez anonimową osobę, że prawdopodobnie na łące, w pobliżu zabudowań, mężczyzna zakopał szczeniaki. Policjanci z pobliskiego komisariatu w Brześciu Kujawskim wraz z weterynarzem natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ustalili, że należąca do mieszkającego tam 18-latka suka rasy mieszanej urodziła 9 szczeniąt, z czego 7 umieścił on w worku i zakopał nieopodal posesji – informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej policji.

Szczeniaki zakopane żywcem zostały uratowane

Na szczęście szybka interwencja służb i odpowiednia postawa osoby, która zawiadomiła policję pozwoliła uratować szczenięta. Mundurowi odkopali psiaki, a weterynarz obecny na miejscu stwierdził, że zwierzętom nic się nie stało, były trochę osłabione, ale wszystkie żyły.

Właściciel zwierząt, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany do sprawy i umieszczony w policyjnym areszcie. O zdarzeniu powiadomiono przedstawicielki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które zaopiekowały się psią matką i szczeniętami.

Policjanci z Brześcia Kujawskiego, po zebraniu materiału w sprawie, przedstawili 18-latkowi zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za tak okrutne zachowanie grozi 3 lata pozbawienia wolności. Jeśli zostałby postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem – kara mogłaby wzrosnąć do 5 lat.

Nie jest to odosobniony przypadek

Niestety media bardzo często informują o podobnych sytuacjach. Dwa lata temu bardzo głośno było o kobiecie, która pozbywała się szczeniąt zabijając je lub zakopując żywcem – traktowała je, jako nawóz do roślin. W głowach nam się to nie mieści i zastanawiamy się czym kierują się takie osoby.

Uratowane szczeniaki zakopane żywcem

Zobacz także:

  1. Niebezpieczeństwa, na które jest narażony Twój pies latem. UWAŻAJ, może umrzeć
  2. Masz kota lub planujesz go mieć? Oto co powinieneś o nim wiedzieć
  3. Kundelki to psia superrasa! Tak mówią badania naukowców