szczeniaki

Szczeniaki to niezwykle słodkie psie dzieci, które łakną jedynie uwagi swoich ludzi. Niestety nie każdy człowiek powinien posiadać dzieci i zwierzęta. Niektórzy po prostu nie umieją się nimi zająć i nie odczuwają empatii. Świadczy o tym choćby ta historia. Szczeniaki zostały zamknięte w skrzyni, jednak człowiek zrobił im coś bardziej okrutnego. Całe szczęście trafiły na dobrych ludzi. A efekt ich pomocy został uwieczniony na filmie, który znajdziecie na dole wpisu. 

Szczeniaki zostały skrzywdzone przez właściciela

Szczeniaki zostały odnalezione podczas przeszukania jednego z mieszkań. Zupełnie przypadkiem, gdyż nawet nie wydały ani jednego dźwięku. Były w poważnym niebezpieczeństwie, choć miały zaledwie siedem miesięcy. Z pudełka wylewał się kał i mocz, a gdy zajrzano do jego środka, stało się jasne, dlaczego szczeniaki nie wydawały żadnych dźwięków. 

Pyszczki piesków były związane

Szczeniaki miały pyszczki związane mocno gumką. Ich nosy były czerwone i spuchnięte. Przeszły pod opiekę grupy ratunkowej Wichita Animal Action League. 

– Te gumki były naprawdę ciasne. Ktoś związał tym szczeniakom pyszczki, żeby je uciszyć. To straszne. – powiedziała Sarah Coffman z Wichita Animal Action League.

Maluchy otrzymały pomoc

Po tym jak zostały zabrane, odwieziono je do najbliższej lecznicy weterynaryjnej, gdzie otrzymały należytą pomoc. Zresztą poniżej znajdziecie cudowny filmik, został zrealizowany, kiedy psiaki trafiły już pod opiekę fundacji. 

– Do ich nosów w końcu dopłynęła krew. Pierwsze wydane przez te pieski dźwięki były bardzo wzruszające. W końcu poczuły swobodę.- relacjonuje Coffman

Zdaniem pracowników organizacji, maluchy zostały odnalezione w samą porę. Gdyby pomoc nadeszła kilka godzin później, mogłoby dojść do trwałych uszkodzeń tkanki i utraty węchu, a nawet śmierci. 

– Naprawdę znaleźliśmy je w samą porę. Całe szczęście, że już nic im nie grozi. – dodaje

Psy czekają na adopcję

7-miesięczne szczenięta otrzymały imiona Westley i Debbie. Dzięki uzyskanej pomocy weterynaryjnej, a także dokładnej kąpieli, wyglądają i pachną o wiele lepiej. Ich nosy nadal są wrażliwe, lecz obydwa są na dobrej drodze do pełnego wyzdrowienia. Aktualnie znajdują się w domu tymczasowym, gdzie dochodzą do siebie i uczą się funkcjonowania z człowiekiem. 

– One są bardzo silne i waleczne. Mimo tego co przeszły, świetnie sobie radzą. Uwielbiają bawić się i przytulać ze swoimi tymczasowymi opiekunami. – informuje Coffman

W plastikowej skrzyni znaleziono dwa szczeniaki. Ich pyszczki były ciasno związane gumką

Zobacz także:

  1. Szczeniak został bestialsko skrzywdzony. Jego psi towarzysz nie opuścił go na krok
  2. Pies czy lis? Krzyżówka dwóch popularnych ras. Jego wygląd zapiera dech
  3. Myślał, że to kupa śmieci. Niesamowita przemiana skrajnie zaniedbanego psa