kocięta

Kocięta i szczenięta różnią się od siebie w wielu kwestiach. Między innymi okres socjalizacji u tych dwóch gatunków jest zupełnie inny. Szczeniaki uważają za bezpieczne to, co poznają do 2-3 miesiąca życia, później trzeba je dłużej przekonywać do rzeczy niepoznanych. Z kociętami sprawa jest trochę trudniejsza, ich socjalizacja kończy się po 1,5-2 miesiącach, co powoduje, że koty zazwyczaj są bardziej bojaźliwie nastawione do otoczenia. Są jednak wyjątki od tej reguły i ten filmik jest na to niezbitym dowodem. 

Szczeniaki i kocięta. Czy mogą się razem wychowywać?

Szczeniaki przez dłuższy okres socjalizacji są zazwyczaj bardziej otwarte na ludzi, zwłaszcza w porównaniu z kociętami. Jeśli jednak kocięta trafią praktycznie od razu pod opiekę ludzi, stają się dużo bardziej kontaktowe, a ich charakter przypomina bardziej psi. 

Jednak najbardziej podobny do psiego charakter osiągną kocięta, które będą wychowywały się z psiakiem. Tak jak w tym przypadku. Niezwykła sunia o imieniu Mary trafiła do fundacji w zaawansowanej ciąży, po kilku tygodniach urodziła młode. Wtedy pod opiekę organizacji trafiły kocięta, których mama najprawdopodobniej zginęła, a nimi nie miał się kto zająć. 

Sunia zaadoptowała kocięta. Wychowała je, jak swoje

Kocięta, które zobaczycie na poniższym filmiku, trafiły pod opiekę fundacji całkowicie same. Konieczna była ciągła opieka nad maluchami. Trzeba było je co kilka godzin karmić mlekiem dla kociąt i kontrolować ich stan. Wtedy do akcji wkroczyła młoda psia mama, zajęła się małymi kociakami, zupełnie jakby były kolejnymi jej szczeniakami. 

Na nagraniu widać, że sunia w żaden sposób nie adoruje szczeniaków czy kociaków. Każdy z maluchów był przez nią zaopiekowany z najwyższą starannością. Młoda mama została bohaterką – zobaczcie sami. 

Zobacz także:

  1. Z Polski przewożą do tego kraju psy. Na granicy są one masowo usypiane
  2. Kiedy go znaleźli, był w krytycznym stanie. Jego przemiana wyciska łzy
  3. Kilkuletnia dziewczyna śpiewa kołysankę psu. Film pokochały miliony osób