szczepienia u psów

Szczepienia u psa to bardzo ważna, wręcz kluczowa kwestia dla życia naszych czworonogów. Kilka miesięcy temu pojawiły się w internecie prześmiewcze memy, które szybko zaczęły być udostępniane wśród szerszego grona. Okazuje się jednak, że coś co miało być odpowiedzią na niejednokrotnie mrożące krew w żyłach postulaty antyszczepionkowców, powoli staje się prawdą. 

Szczepienia u psa przestaną być obowiązkowe?

Szczepienia u psa należą do obowiązkowych czynności, jakie trzeba zapewnić naszemu pupilowi. Niestety istnieje szansa to, że zostanie zniesiony obowiązek wykonywania ich naszym czworonogom. Skąd taki pomysł? Kilka miesięcy temu ktoś stworzył memy “Nie szczepię psa, bo może mieć autyzm”, które dość szybko zyskały sympatię ludzi i miały być odpowiedzią na postulaty antyszczepionkowców. Miały ich wyśmiewać, a mogą stać się rzeczywistością. Okazuje się, że coraz więcej osób rezygnuje ze szczepienia czworonogów w obawie przed autyzmem i innymi schorzeniami. 

– Jak to jest ze szczepieniami waszych zwierząt domowych? Szczepicie? Mam kota (niewychodzącego), który był szczepiony w hodowli. Obecnie ma 3 lata i nie za bardzo chcę go szczepić. Weterynarz oburzony, krzyczy i twierdzi że jestem nieodpowiedzialna. Może robię błąd i powinnam go zaszczepić? – pisze Olga na grupie poświęconej naturalnym metodom leczenia Jerzego Zięby. (pisownia oryginalna)

Lawina komentarzy popierających decyzję o wycofaniu obowiązkowych szczepień

W internecie aż się roi od pozytywnych komentarzy pod postami ludzi, którzy chcą kategorycznego zaprzestania obowiązkowych szczepień u zwierząt. Uważają oni, że szczepionki są szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Twierdzą również, że nikt nie ma prawa nikogo zmuszać do czegoś, czego dana osoba nie chce zrobić, gdyż to zaburza jej światopogląd. 

– Mój piesek został zaczepiony wszystkim, co się dało w schronisku, gdzie się urodził. Nie znałam jej przed szczepieniami, ale nie jest typowym pieskiem. Jest przekochana, ale żyje jakby w swoim świecie, potrafi się patrzeć na ścianę lub inne stałe obiekty przez 5-10 min bez żadnego ruchu, nie rozumie innych psów, nie jest się w stanie nauczyć najprostszych komend, jest bardzo sensytywna i bojaźliwa. Takie ma troszkę autystyczne zachowania – czytamy w jednym z komentarzy. (pisownia oryginalna)

– Nie ufam szczepionkom ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Mój młody owczarek o mało nie przepłacił życiem szczepienia na wiosnę, też szczepienie na wściekliznę – sam weterynarz orzekł że to NOP po szczepionce – pisze Małgorzata. (pisownia oryginalna)