szwecja

Szwedzcy celnicy informują, że odnotowują coraz częstsze próby przemycenia rasowych psów z Polski. Jest to zapewne efektem rozwoju niby-legalnych hodowli, którym bliżej jest do pseudohodowli. Niestety działanie takich miejsc, jest legalne. Jednak to, co dzieje się na granicy, rozrywa serca. Głupota ludzi kosztuje niewinne zwierzęta życie. 

Szwecja: przemycają z Polski zwierzęta

Według osób, które anonimowo poinformowały TVN24 o tym procederze, najczęściej przemycane są psy ras chihuahua i buldog francuski. Te szczeniaki w Szwecji są przynajmniej 3 razy więcej warte, niż w Polsce. Szmuglerzy liczą po prostu na łatwy zarobek. 

O ile w drugiej połowie 2009 roku szwedzki Urząd Celny poinformował o próbie przemytu 18 zwierząt. Niestety już w pierwszej połowie 2010, celnicy odnotowali takich przypadków już 44. Niestety przyszłość przechwyconych przez służby zwierząt nie jest kolorowa. Zastanawiasz się co się z nimi dzieje? Odpowiadamy poniżej. 

Szwecja zachęca do kupowania zwierząt z legalnych hodowli i adopcji ze schronisk 

Weterynarze na szwedzkiej granicy najczęściej podejmują decyzje o uśpieniu zwierząt. W taki sposób w samym 2010 roku życie straciło ponad 100 czworonogów. Jest to winą bezmyślnych przemytników, którzy chcą zarobić na zwierzętach. Niestety nie biorą pod uwagę tego, że zwierzęta przez to mogą stracić życie. Czy to przez uśpienie, czy podczas przemytu. Warunki w jakich są przewożone zwierzęta, na pewno nie są odpowiednie i zagrażają ich życiu. Jednak specjaliści muszą te zwierzaki usypiać ze względu na zagrożenie chorobami, w tym wścieklizną.

Rząd Szwecji, wraz z Urzędem Celnym oraz organizacjami na rzecz zwierząt apeluje do Szwedów, żeby zwierzęta kupowali tylko z legalnych źródeł. Ich zdaniem zwierzaki, które trafiają do Szwecji promami z Polski, to zwierzęta pochodzące z pseudohodowli. Uważają, że kupowanie zwierząt z takich źródeł, to zwykłe przykładanie ręki do strasznego okrucieństwa. 

Zobacz także: 

  1. Ze schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Kiedy poznasz powód, popłaczesz się
  2. Kobieta uratowała psu życie w ostatniej chwili. Wszystko dzięki niezwykłym umiejętnościom
  3. Uliczny muzyk miał nietypową widownię. Stado kociaków słuchało koncertu