tanie rasowe psy

Tanie rasowe psy to coś, o czym marzy nie jeden człowiek. Pies z rodowodem ma to do siebie, iż jest czystą kartą. Zabrany od hodowcy w odpowiednim wieku, karmiony poprzednio dobrą karmą. Nie przeżył w swoim życiu traumy ani nie czuł się porzucony czy niechciany. Jednak czy rasowy pies zawsze musi kosztować nas parę tysięcy złotych?

Rasowe psy są bardzo popularne. Wiemy dokładnie jaki pies wyrośnie ze szczeniaka, którego właśnie kupiliśmy. Nie jest on wielką niewiadomą. Będzie miał określoną wagę czy wzrost. Co dla osób mieszkających na małym metrażu może być bardzo istotne. Musimy jednak pamiętać, aby dobrze sprawdzić hodowle, z której planujemy zakup szczeniaka.

Tanie rasowy psy lub psy rasowe za darmo, czyli co kryje się za takimi ogłoszeniami?

Zapewne każdy z nas, który marzy o ulubionej rasie, sprawdził, czy ktoś czasem nie oddaje szczeniaka za darmo. Jeśli udało nam się znaleźć, możemy zaraz spotkać się z dość dużym rozczarowaniem. Ludzie, którzy nie mają zarejestrowanej hodowli, sprzedadzą nam np. smycz, a psa dostaniemy gratis. Koszta tych przykładowych wyprawek, nie jednego doprowadzić mogą do zdziwienia.

 

Jakie ryzyko niesie za sobą kupienie wyprawki, dostając psa w gratisie? Nie mamy pewności, iż zwierzak faktycznie należy do tej rasy, którą chcieliśmy. Za parę dobrych miesięcy nie tylko wygląd psa może nas zdziwić, a także liczba chorób czy obciążeń genetycznych.

Tanie rasowe psy, to nie te z hodowli uznanych przez ZKwP

Zarejestrowane z ZKwP hodowle mają obowiązek badać swoje psy, które następnie mają stać się rodzicami szczeniaków. Tych badań jest wiele od zwykłego badania krwi co trzy miesiące, aż po testy psychologiczne. W przypadku ras narażonych na choroby genetyczne bardzo ważne jest, aby zarówno mama, jak i tata, maluchów był zdrowy i nie miał skłonności np. do dysplazji.