TOZ

TOZ, czyli Towarzystwo Opieki nad Zwierząt jest organizacją ogólnopolską. W każdym województwie działają jego odnogi. Tym razem w bardzo drastycznej interwencji brali udział wolontariusze z opolskiego oddziału. Ich oczom ukazał się tak dramatyczny widok, że z trudem o nim opowiadali. 

TOZ interweniował w gospodarstwie znajdującym się w miejscowości Młyny w gminie Rudnik. To gospodarstwo zostało nazwane miejscem grozy, a pracownicy byli wstrząśnięci tym, co zobaczyli. 

TOZ interweniował w Młynach, gm. Rudnik

TOZ interweniował w gospodarstwie w miejscowości Młyny w gminie Rudnik. Pracownicy oraz wolontariusze, którzy przyjechali na miejsce interwencji, byli wstrząśnięci tym, co zastali. Pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy to brudy i chaos. Na terenie gospodarstwa przebywało kilkaset zwierząt, stan wszystkich był zły. W anonimowym zgłoszeniu zostało wspomniane, że zwierzęta żyją bez dostępu do wody i w fatalnych warunkach, ale tego się jednak nie spodziewali. Konie tam przebywające, były praktycznie całe umazane odchodami, a pomiędzy żywymi zwierzętami, walały się szczątki martwych.