Tygrys jest zwierzęciem pięknym, dumnym i… zagrożonym. Niestety ten ostatni przymiotnik jest mu obecnie najbliższy. Tygrys sumatrzański jest jednym z najbardziej krytycznie zagrożonych gatunków. Pod koniec 2010 roku tych zwierząt na Ziemi było jedynie około 679 sztuk. Jego kuzynami byli tygrys balijski oraz jawajski, które niestety już wyginęły. Tym większa radość była z przyjścia młodych tygrysów na świat w jednym z ZOO. Niestety radość trwała krótko, ale całe szczęście wydarzył się cud. Poniżej załączony jest film z tej sytuacji. 

Tygrys sumatrzański mieszkający w Australii urodził małe

Tygrys o imieniu Kaitlyn zamieszkująca jedno z australijskich ZOO spodziewała się młodych. Było to tym dziwniejsze, że tygrysica trafiła do ogrodu i się w nim nie urodziła. Zazwyczaj to uniemożliwia dzikim zwierzętom rozmnażanie. Stres, zmiana warunków zamieszkania oraz ludzie często powodują, że zajście w ciąże staje się niemożliwe. Dlatego wszyscy opiekunowie Kaitlyn byli szczęśliwi, kiedy dowiedzieli się, że tygrysica jest w ciąży. Radość była jeszcze większa, gdy na jaw wyszło, że ciąża jest bliźniacza. Podczas ciąży kocica była bacznie pilnowana oraz ochraniania przez wolontariuszy i pracowników placówki. Wszystkim niezwykle zależało, żeby maluchy na świat przyszły całe i zdrowe. W  końcu nadszedł termin porodu. 

Mały tygrys po urodzeniu się nie ruszał i nie oddychał

Kiedy rozpoczęła się akcja porodowa, wolontariusze zostawili tygrysicę samą, cały czas obserwując sytuację zza szyby. Chcieli być pewni, że wszystko idzie bez zakłóceń, ale nie chcieli jednocześnie przeszkadzać matce. Na świecie pojawia się pierwszy młody i wtedy wszyscy sztywnieją. Młody nie oddycha i się nie rusza, a w brzuchu tygrysicy znajduje się jeszcze jeden maluch, jeśli nie urodzi się odpowiednio szybko – umrze. Obserwowali bacznie tygrysicę, która początkowo była zdezorientowana, nie rozumiejąc czemu mały się nie rusza, jednocześnie nie przestawała go lizać. Przez kilka minut widoczne było, że oddychanie dla malca jest wielkim wysiłkiem, ale dzięki pomocy mamy w końcu zaczął oddychać. Wszyscy odetchnęli z ulgą. Drugi maluch na świecie pojawił się już całe szczęście bez większych problemów. Obejrzyjcie film z tej wyjątkowej chwili. 

A młoda mama mogła zająć się w spokoju oboma maluchami. 

Zobacz także:

  1. Małe zwierzątka na zdjęciach. Widok tych malców roztopi każde serce
  2. Jaguar atakuje małego psa. Koniec historii jednak bardzo zaskakuje
  3. Całkowicie zdezorientowane psy. Spróbuj się z tych zdjęć nie śmiać